3D lukostreľba je lukostrelecká aktivita pri ktorej sa strieľa na 3D terče, ktorými sú zvieratá v životnej veľkosti zo špeciálneho materiálu a s vyznačenými zónami zásahu (oblasť srdca). Je to vlastne simulovaný lov lukom, niečo ako poľovačka lukom, pri ktorom účastníci strávia príjemné relaxačné chvíle prechádzaním stanovíšť v prírodnom areáli v kombinácii so súťažným adrenalínom pri získavaní bodov zasahovaním terčov. V 3d lukostreľbe sa uskutočňujú súťaže medzi športovými lukostrelcami, realizujeme aj zábavné športové eventy pre ľudí, ktorí chcú neopakovateľnú firemnú akciu a môžu si tak užiť 3D lukostreľbu, hoci nikdy predtým z lukov nestrieľali, všetko vás naučíme. Na videu nižšie sme v roku 2020 a 2021 prevádzkovali aj náš klubový 3D parkúr, v súčasnosti ho vieme postaviť pre potreby firemnej akcie alebo súťaže klubu ELÁN vo vhodnom areáli prakticky kdekoľvek na Slovensku pre Vás. 3D parkúr zvierat máme k dispozícii celoročne v našej vlastnej lukostreleckej hale LUK.sk v obci Viničné, objekt v poľnohospodárskom družstve, súčasťou je prvý a najväčší profesionálny lukostrelecký obchod na Slovensku LUK.sk. Pozrite si ako vyzerá 3d lukostreľba v klube Elán a ako môže vyzerať aj vaša firemná akcia, teambuilding či program Vášho eventu.

 

3D lukostreľba je jeden z formátov súťaží, ktoré sa organizujú vo svete i na Slovensku medzi súťažnými lukostrelcami.  Na súťaži sa môže strieľať na viacero zvierat na okruhu, okruh potom má aj pár kilometrov a trvá ho prejsť viac hodín. Vždy z daného stanovišťa sa strieľa na konkrétny postavený zvierací 3D terč jeden šíp alebo dva šípy. Vitálne zóny je vidieť, až keď sa príde k terčom, preto by ich strelci mali poznať ešte pred výstrelom, aby dosiahli čo najviac bodov. Platí, že čím bližšie je zásah k srdcu, tým viac bodov strelec získa.

Fotografie zo súťaží, ktoré každoročne klub ELÁN usporiadava už 16 rokov súťaží v 3D lukostreľbe.

    3d oktober Bernolakovo lukostrelba lukostrelci oktober bernolakovo

    3D Bernolakovo lukostrelba  3D Bernolakovo 1  3D Bernolakovo elan 1

 

Lukostrelecký klub ELÁN organizuje aj 3D súťaže pre lukostrelcov v akomkoľvek prírodnom outdoor areáli na Slovensku pre amatérskych aj súťažných lukostrelcov. Informácie o najbližších súťažiach nájdete vždy na úvodnej stránke v novinkách. Tu sú fotografie z pretekov v 3D lukostreľbe, ktoré zorganizoval klub ELÁN (cez 40 súťaží od 2007)

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť aj v našej novej vnútornej lukostreleckej hale v obci Viničné celoročne. Postavíme Vám na firemnú akciu alebo teambuilding až 40 zvierat. Užijete si neopakovateľnú atmosféru simulácie poľovačky a nebudete závislí na počasí. K 3D lukostreľbe Vám zabezpečíme aj ďalšie tímové zábavné aktivity, spolupracujeme s eventovou spoločnosťou HAVE FUN, ktorá má v ponuke cez 70 krásnych a netradičných zážitkových teambuildingových aktivít (pozrite podstránku lukostreľba, sú tam niektoré fotky), vieme Vám pripraviť nezabudnuteľnú firemnú akciu celoročne, aj v zime, husacina v Slovenskom Grobe je len 2,5 km od nás a tak si môžete spojiť šport a zábavu s firemným večierkom. Dokonca Vám vieme zabezpečiť husacinu, catering a posedenie priamo u nás v našej hale, kapacita na teambuilding je do 50 ľudí.

 

3D lukostreľba – simulácia poľovačky s lukom na firemnej akcii teambuildingu a akomkoľvek evente

Pre NÁROČNÝCH, ktorí požadujú niečo úplne nové, prestížne a netradičné, čo ešte asi zrejme nezažili, ponúkame loveckú lukostreľbu na lukostreleckom okruhu 3D figurín zvierat v životnej veľkosti, ktoré je organizované prestížnou a zábavnou formou pod dohľadom inštruktorov. Strieľa sa lukom na 3D penové figuríny zvierat, ktoré sú rozostavené v lese. Podobne ako pri golfovom turnaji strelci postupne prechádzajú všetky stanovištia. Stanovištia sú od seba vzdialené buď niekoľko metrov, alebo aj niekoľko desiatok metrov, podľa toho sa odvíja aj časové trvanie okruhu, prispôsobíme ho Vašim požiadavkám.

 Ako takáto 3D lukostrelecká akcia pre neskúsených záujemcov prebieha ?

Všetci sa najprv zúčastnia hodinového základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, kde sa naučia základom tradičnej loveckej techniky lukostreľby a následne sú rozdelení do skupín, každá skupina má svojho inštruktora. Celá skupina sa presunie na konkrétny 3D terč, ďalšia skupina na iný terč. Na okruhu je teda naraz prítomných viacero skupín súčasne. Strelci sa snažia z daného stanovišťa čo najlepšie zasiahnuť zviera šípom (alebo dvomi), každé zviera má svoje bodované zóny okolo srdca zvieraťa, ktoré zodpovedajú rôznym bodovým hodnotám. Ten kto má najviac zásahov zvierat a zásahy sú čo najbližšie k srdcu, vyhráva celý okruh, prípadne sa počítajú tímové zásahy a súťažia tímy v súťaži. Počet 3d zvierat závisí od požiadaviek na časové trvanie akcie. Postupne sa vystriedajú všetci v danej skupine na daný 3D terč/zviera na danom stanovišti a výsledky sa zapíšu do pripravených tabuliek a spočítajú sa body. Skupina sa následne presúva na ďalší zvierací 3D terč a takto postupne prejde všetky terče. Na okruhu môže byť aj viac skupín súčasne, v každej je prítomný inštruktor. Strelecká vzdialenosť je cca od 5 do 12 metrov, dimenzované hlavne pre neskúsených strelcov a väčšina ľudí zvieratá triafajú.

 

Je to vhodná aktivita pre počet účastníkov do 40 ľudí súčasne pre akciu do 3-4 hodín (resp 80 ľudí, ktorí sa vedia vystriedať v priebehu celého dňa), v lete aj kedykoľvek v zime. Je to zároveň veľmi zaujímavá teambuildingová  aktivita, aj súťažná.

Ideálne miesto na zorganizovanie 3D okruhu je les alebo lúka so stromami a členitým terénom, my takéto ideálne miesto máme k dispozícii u našich partnerov alebo vnútri priamo v našej lukostreleckej hale vo Viničnom. Ak požadujete 3D lukostreľbu zrealizovať inde ako v našom areáli, postačí nám k dispozícii akýkoľvek les a vieme prísť s touto aktivitou prípadne za Vami v rámci celého Slovenska, sme 100% mobilní.

V prípade záujmu o 3D lukostreľbu v rámci teambuildingu alebo firemného eventu nás kontaktujte na 0948 18 38 18, vieme Vám túto novú a prestížnu aktivitu komplexne pripraviť aj pre väčší počet ľudí. Pre začiatočníkov streľbe na 3D okruhu predchádza krátke zaškolenie k lukostreľbe inštruktormi lukostreľby na terč, čo je súčasťou tejto atrakcie v podaní eventovej firmy HAVE FUN s.r.o.

 

Okrem lukostreľby a streľby z kuší Vám radi pripravíme i iné aktivity, ktoré má vo svojom programe spoločnosť HAVE FUN. Taktiež v prípade záujmu zabezpečíme komplexne Vašu firemnú akciu aj s občerstvením (cateringom), ubytovaním, kultúrnym programom, pracovným stretnutím s partnermi či zamestnancami, presne podľa Vašich predstáv. Viac informácii získate na tel 0948 18 38 18 alebo na www.havefun.sk

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť celoročne vonku aj vnútri v našej lukostreleckej hale, alebo aj na snehu a kdekoľvek na Slovensku, kde to je aspoň trochu možné, máme už za sebou desiatky organizovaných akcií, kde bola v programe aj 3D lukostreľba na mnohých miestach na Slovensku.

3d-zima

3D Parkúr je určený pre lukostrelcov, ktorí majú vlastný luk ale luky vieme aj požičať a 3D parkúr pripraviť prakticky kdekoľvek v prírode. Pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s lukostreľbou a nemajú vlastný luk vieme luk s výbavou zabezpečiť, v takom prípade je potrebné si objednať aj služby jedného z našich lukostreleckých trénerov. (viac info na 0910 90 90 88). 3D parkúr a strelnica nie sú určené na streľbu z kuše. Tu nájdete pár fotiek z parkúru ako fungoval, keď bol v prevádzke.

 

  

Aktívny lukostrelecký klub ELÁN zorganizoval aj exkluzívne podujatie – 3D Maratón v lukostreľbe Route 66 v obci Utekáč, v júli 2018, čo bolo výnimočné podujatie a spojenie lukostreľby s relaxom a pobytom v krásnej prírode a 3D lukostreľba tam prebiehala pre lukostrelcov takmer 3 dni, kde strelci strieľali na dvoch lesných a lúčnych okruhoch na spolu 66 3D figurín zvierat v životnej veľkosti.  Tu je video z 3D maratónu v Utekáči ako pamiatka pre tých, ktorí si to tam s nami užili :