3D lukostreľba je lukostrelecká aktivita pri ktorej sa strieľa na 3D terče, ktorými sú zvieratá v životnej veľkosti zo špeciálneho materiálu a s vyznačenými zónami zásahu (oblasť srdca). Je to vlastne simulovaný lov lukom, niečo ako poľovačka lukom, pri ktorom účastníci strávia príjemné relaxačné chvíle prechádzaním stanovíšť v prírodnom areáli v kombinácii so súťažným adrenalínom pri získavaní bodov zasahovaním terčov. V 3d lukostreľbe sa uskutočňujú súťaže medzi športovými lukostrelcami, realizujeme aj zábavné športové eventy pre ľudí, ktorí chcú neopakovateľnú firemnú akciu a môžu si tak užiť 3D lukostreľbu, hoci nikdy predtým z lukov nestrieľali, všetko vás naučíme.

Klub ELÁN má po 13 rokoch svoj vlastný 3D parkúr. K lukostreleckému areálu v Bernolákove, kde organizoval klub veľa súťaží pribudol stabilný 3D parkúr na Čiernej Vode od  mája 2020. Teraz je po zime opäť v prevádzke od 10. apríla 2021.

Lukostrelecký klub ELÁN, ktorý funguje od roku 2007 prináša lukostrelcom opäť niečo nové a to je vlastný klubový 3D parkúr figurín zvierat v spolupráci s hotelom Agátka na golfovom ihrisku Čierna Voda Chorvátsky Grob. V roku 2007 na tomto mieste náš klub pripravil vôbec prvú 3D lukostreleckú súťaž a odvtedy sme už zorganizovali cez 35 takých súťaží, na ktorých sa zúčastňovali skúsenejší lukostrelci ako aj úplne noví, najmä zákazníci 1.lukostreleckého obchodu LUK.sk. Dnes ich je mnohých vidieť už na popredných miestach v slovenskom pohári, ktorý je organizovaný asociáciou 3D lukostreľby (SLA 3D), resp. niektorí z nich sú aj reprezentantmi Slovenska. Klub ELÁN tak pôsobí už na 4 strelniciach na Slovensku (Viničné, Bernolákovo, Ladce, Chorvátsky Grob).

3D parkúr sa nachádza v krásnom parkovom prostredí priamo na golfovom ihrisku s dĺžkou okruhu približne 1,2 km, kde náš klub už organizoval súťaž v septembri 2019 a tiež v júni a septembri 2020. Terén je viacmenej rovinatý, no máme tu pre Vás aj viacero vyvýšených pozícií a streľbu z malých kopcov a do budúcna máme veľa nápadov na spestrenie parkúru. V súčasnosti ich je na parkúre 28, čo z neho robí plný súťažný 3D parkúr na tréning súťažných 3D lukostrelcov.

Parkúr je určený pre lukostrelcov, ktorí majú vlastný luk. Pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s lukostreľbou a nemajú vlastný luk vieme luk s výbavou zabezpečiť, v takom prípade je potrebné si objednať aj služby jedného z našich lukostreleckých trénerov. (viac info na 0910 90 90 88). 3D parkúr a strelnica nie sú určené na streľbu z kuše. Tu nájdete pár fotiek z parkúru ako je teraz.

3D parkúr má skúšobnú strelnicu na terče, kde sa môžu strelci rozstrieľať a zahriať a samotný parkúr pozostáva z 28 figurín 3D zvierat v životnej veľkosti, ktorý si strelci prechádzajú aj viackrát a môžu si tak zatrénovať na tie isté 3D terče a vzdialenosti, aké sú v seriálových pretekoch slovenského pohára. Okruh je postavený podľa pravidiel HDH-IAA, čo znamená maximálne vzdialenosti zvierat do 27 m  pri väčšine lukov resp. do 45 metrov pri kladkovom luku.

Kedy a kde ?

Strelnica a 3D parkúr sa na chádza v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda v areáli hotela Agátka. GPS: 48.224791, 17.231958

Otváracia doba parkúru je každý deň od 8:00 hod do 20:00 (v lete až do 21:00) od apríla do novembra. (Posledný vstup na strelnicu a parkúr je o 18:00 )

 

3D parkúr otvorený  od 10 apríla 2021.

Na vstup na parkúr je potrebné sa vždy telefonicky objednať na čísle ++421 910 90 90 88.

Parkovanie je hneď oproti hotela Agátka na druhej strane cesty pri kafé Bizmayer len 120 m od parkúru a skúšobnej strelnice a je bezplatné.

Pred vstupom na strelnicu a 3D parkúr záujemca zaplatí vstup na recepcii hotela Agátka, kde dostane bodovačku. Následne je povinný sa oboznámiť s pravidlami pohybu a správania na strelnici ako aj 3D parkúre a tiež s pravidlami správania na golfovom ihrisku (sú uvedené na umiestnených tabuliach na nádvorí hotela) Zakúpením vstupu každý účastník súhlasí, že sa so všetkými pravidlami oboznámi a bude ich dodržiavať. Deti do 15 rokov môžu ísť na parkúr a strelnicu len v sprievode dospelej osoby. Strelci majú k dispozícii aj skúšobnú strelnicu so 4 terčami na vzdialenosti 10/20/25/30-40 m.

Vstupné:

Cena vstupu je pre dospelých a juniorov 16 Eur a pre deti do 14 rokov (vrátane) je vstupné 10 Eur.

Kladkový luk je pre dospelých a juniorov 18 Eur a pre deti do 14 rokov (vrátane) je 14 Eur.

 (Klub ELÁN je občianske združenie a nie je platcom DPH.)

Členovia klubu ELÁN majú vstup na strelnicu a 3D parkúr zdarma (informujte sa o možnostiach a podmienkach členstva na h.u. tel. čísle)

Vstup na strelnicu a 3D parkúr platí na 3 hodiny na každého účastníka. Je možnosť si zakúpiť aj 6-hodinový vstup (cena je základné vstupné + polovica základného vstupného)

Každý návštevník strelnice a 3D parkúru je povinný si prečítať pravidlá bezpečnosti a pohybu v areáli a podpísať vyhlásenie o ich dodržiavaní na recepcii hotela

V areáli hotela je možné sa občerstviť či objednať jedlo v reštaurácii a vonkajšej terasy hotela Agátka.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Lukostrelecký klub ELÁN

(fotografie z 3D parkúru na Čiernej Vode)

Nový 3D lukostrelecký areál na Čiernej Vode je od  roku 2020  prístupný profesionálnym i  amatérskym lukostrelcom, verejnosti či skupinám. Dĺžka a cena okruhu sa bude odvíjať od počtu účastníkov. 3D zvieratká na našom okruhu sú vyrobené z kvalitného materiálu a keďže sú nesmrteľné, už sa tešia na Vaše zásahy. Na okruhu môžete stretnúť morku, srnu, muflóna, vlka, dokonca i medveďa a veľkú korytnačku karetu. Začínajúci lukostrelci a skupinky pôjdu na okruh vždy v spoločnosti skúseného lukostreleckého inštruktora, ktorý dbá na bezpečnosť účastníkov, zapisuje body a usmerňuje celú aktivitu. Ak si chcete vyskúšať tento nový netradičný šport v krásnom prírodnom areáli neďaleko Bratislavy, neváhajte nás kontaktovať.

3D lukostreľba je jeden z formátov súťaží, ktoré sa organizujú vo svete i na Slovensku medzi súťažnými lukostrelcami.  Na súťaži sa môže strieľať na viacero zvierat na okruhu, okruh potom trvá viac hodín. Vždy z iného stanovišťa sa strieľa vždy na iný zvierací 3D terč jeden šíp alebo dva šípy. Smrteľné zóny je vidieť, až keď sa príde k terčom, preto by ich strelci mali poznať ešte pred výstrelom, aby dosiahli čo najviac bodov. Platí, že čím bližšie je zásah k srdcu, tým viac bodov strelec získa.

Fotografie zo súťaží, ktoré každoročne klub ELÁN usporiadava už 14 rokov súťaží v 3D lukostreľbe.

    3d oktober Bernolakovo lukostrelba lukostrelci oktober bernolakovo

    3D Bernolakovo lukostrelba  3D Bernolakovo 1  3D Bernolakovo elan 1

 

Lukostrelecký klub ELÁN organizuje aj 3D súťaže pre lukostrelcov vo svojom 3D areáli v Bernolákove a už aj na Čiernej Vode pre amatérskych aj súťažných lukostrelcov. Informácie o najbližších súťažiach nájdete vždy na úvodnej stránke v novinkách. Tu sú fotografie z pretekov v 3D lukostreľbe, ktoré pripravil klub ELÁN

Lukostrelecký klub ELÁN zorganizoval aj exkluzívne podujatie – 3D Maratón v lukostreľbe Route 66 v obci Utekáč, v júli 2018, čo bolo výnimočné podujatie a spojenie lukostreľby s relaxom a pobytom v krásnej prírode a 3D lukostreľba tam prebiehala pre lukostrelcov takmer 3 dni, kde strelci strieľali na dvoch lesných a lúčnych okruhoch na spolu 66 3D figurín zvierat v životnej veľkosti. Tí, ktorí majú radi stanovanie, môžu byť priamo v mieste súťaže, kde trávia niektorí až 3 dni v nádhernom lesnom prostredí Poľany, kde si môžu kvalitne zašportovať ale i oddýchnuť a stretnúť mnohých kolegov a priateľov z lukostreľby pri spoločnom večernom programe.  Tu je video z prvého ročníka 3D maratónu v Utekáči:

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť aj v našej novej vnútornej lukostreleckej hale v obci Viničné celoročne. Postavíme Vám na firemnú akciu alebo teambuilding ľubovolný počet zvierat. Užijete si neopakovateľnú atmosféru simulácie poľovačky a nebudete závislí na počasí. K 3D lukostreľbe Vám zabezpečíme aj ďalšie tímové zábavné aktivity, spolupracujeme s eventovou spoločnosťou HAVE FUN, ktorá má v ponuke cez 60 krásnych zážitkových teambuildingových aktivít.

 

 

3D lukostreľba a firemné akcie, teambuilding a eventy

Pre NÁROČNÝCH, ktorí požadujú niečo úplne nové, prestížne a netradičné, čo ešte asi zrejme nezažili, ponúkame loveckú lukostreľbu na lukostreleckom okruhu 3D figurín zvierat v životnej veľkosti, ktoré je organizované prestížnou a zábavnou formou pod dohľadom inštruktorov. Strieľa sa lukom na 3D penové figuríny zvierat, ktoré sú rozostavené v lese. Podobne ako pri golfovom turnaji strelci postupne prechádzajú všetky stanovištia. Stanovištia sú od seba vzdialené buď niekoľko metrov, alebo aj niekoľko desiatok či stoviek metrov, podľa toho sa odvíja aj časové trvanie okruhu.

3d-2

Ako takáto 3D lukostrelecká akcia pre neskúsených strelcov prebieha ?

Všetci sa najprv zúčastnia hodinového základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, kde sa naučia základom tradičnej loveckej techniky lukostreľby a následne sú rozdelení do skupín, každá skupina má svojho inštruktora. Celá skupina sa presunie na konkrétny 3D terč, ďalšia skupina na iný terč. Na okruhu je teda naraz prítomných viacero skupín súčasne. Strelci sa snažia z daného stanovišťa čo najlepšie zasiahnuť zviera šípom, každé zviera má svoje bodované zóny okolo srdca zvieraťa, ktoré zodpovedajú rôznym bodovým hodnotám. Ten kto má najviac zásahov zvierat a čo najbližšie k srdcu, vyhráva okruh. Počet 3d zvierat závisí od požiadaviek na časové trvanie akcie. Postupne sa vystriedajú všetci v danej skupine na daný 3D terč/zviera na danom stanovišti a výsledky sa zapíšu do pripravených tabuliek a spočítajú sa body. Skupina sa následne presúva na ďalší zvierací 3D terč a takto postupne prejde všetky terče. Na okruhu môže byť aj viac skupín súčasne, v každej je prítomný inštruktor. Strelecká vzdialenosť je cca od 5 do 15 metrov pre neskúsených strelcov. Túto aktivitu môžeme zabezpečiť aj tímovo a súťažne.

 

Je to vhodná aktivita pre počet účastníkov do 40 ľudí (resp 80 ľudí, ktorí sa vedia vystriedať v priebehu dňa), v lete aj kedykoľvek v zime. Je to zároveň veľmi zaujímavá teambuildingová  aktivita, aj súťažná.

Ideálne miesto na zorganizovanie 3D okruhu je les alebo lúka so stromami a členitým terénom, my takéto ideálne miesto máme k dispozícii v Čiernej Vode uprostred golfového ihriska. Ak požadujete 3D lukostreľbu zrealizovať inde ako v našom areáli, postačí nám k dispozícii akýkoľvek les a vieme prísť s touto aktivitou prípadne za Vami v rámci celého Slovenska, sme 100% mobilní.

V prípade záujmu o 3D lukostreľbu v rámci teambuildingu alebo firemného eventu nás kontaktujte na 0948 18 38 18, vieme Vám túto novú a prestížnu aktivitu komplexne pripraviť aj pre väčší počet ľudí. Pre začiatočníkov streľbe na 3D okruhu predchádza krátke zaškolenie k lukostreľbe inštruktormi lukostreľby na terč, čo je súčasťou tejto atrakcie v podaní eventovej firmy HAVE FUN s.r.o.

Okrem lukostreľby a streľby z kuší Vám radi pripravíme i iné aktivity, ktoré má vo svojom programe spoločnosť HAVE FUN. Taktiež v prípade záujmu zabezpečíme komplexne Vašu firemnú akciu aj s občerstvením (cateringom), ubytovaním, kultúrnym programom, pracovným stretnutím s partnermi či zamestnancami, presne podľa Vašich predstáv. Viac informácii získate na www.havefun.sk

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť celoročne vonku aj vnútri v našej lukostreleckej hale, alebo aj na snehu a kdekoľvek na Slovensku, kde to je aspoň trochu možné.

3d-zima