Ak máte záujem stať sa členom lukostreleckého klubu ELÁN, podmienky členstva sú následovné:

Členom sa môže stať dospelá osoba alebo aj dieťa staršie ako 9 rokov, keď sa prihlási u nás osobne (rodič za dieťa), zaplatí si členský poplatok a následne cca po 3 mesiacoch chodenia na tréningy ju ostatní existujúci členovia klubu prijímajú medzi seba ako stáleho člena. Dovtedy je každý nový člen tzv. kandidát na členstvo v klube. Počas tohto skúšobného obdobia platia pre kandidátov na člena veľmi podobné podmienky ako pre existujúcich členov, strieľajú rovnako ako ostatní členovia v klube a tréner sa im všetkým venuje tak ako existujúcim členom (jediný rozdiel je v tom, že ako kandidáti na členstvo ešte nemajú hlasovacie právo v klube). Ak si chcete skúsiť členstvo u nás v klube a nemáte vlastný luk, vieme Vám na úvodné tréningy luk požičať, neskôr Vám pomôžeme s kompletnou výbavou v našom lukostreleckom obchode www.LUK.sk

Členské poplatky v Bernolákove pre tých, ktorí si chcú tréningy vyskúšať na 1 mesiac (tréningy sú pondelok, stredu a piatok):

* Členský poplatok na 1 mesiac – 40 Eur pre deti do 14 rokov (vrátane) všetky kategórie lukov

* Členský poplatok na 1 mesiac – 50 Eur pre dospelých a mládež od 15 rokov

*Členský poplatok na 1 mesiac kladkový luk dospelí a mládež od 15+ rokov je 60 Eur

 

Členské poplatky v obci Ladce, tréningy sú 1-2 x týždenne (www.lukostrelbaladce.sk):

  •  členský poplatok pre dieťa do 14 rokov je 30 Eur/ mesiac
  •  členský poplatok pre dospelých a mládež od 15 rokov je 40 Eur/ mesiac

Na prvom a druhom tréningu Vám luk požičiame, potom Vám pomôžeme luk s výbavou zabezpečiť. (www.LUK.sk)

 

Tréningy prebiehajú počas celého roka. V období od apríla do októbra máme OUTDOOR sezónu v luk. areáli v Bernolákove a počas zimných mesiacov od októbra do marca máme INDOOR sezónu kde tréningy prebiehajú v našej súkromnej klubovej hale LUK.sk vo Viničnom v objekte Družstva.

Stretávame na pravidelných tréningoch počas vonkajšej sezóny (apríl- október) v : pondelok, stredu, piatok od 17,30 do 20,00 hod a

počas zimnej sezóny (október-marec) sú tréningy pondelok, stredu, a niekedy aj piatok od 17,30 do 20,00 hod.

 

Všetci záujemcovia o streľbu z lukov nás môžu kontaktovať na tel. čísle 0910 90 90 88 alebo svoje otázky smerovať na mail strelba@strelba.sk

Streľba z luku má na Slovensku v okolí Bratislavy dlhoročnú tradíciu.

Lukostrelecký klub ELÁN vznikol v roku 2007 na Čiernej vode a nadviazal na pôvodný klub TJ Hydinár v Chorvátskom Grobe (zakladateľom športovej lukostreľby na Slovensku bol Karol Noskovič z Viničného). Aktívni lukostrelci z okolia pod vedením športového strelca a lukostreleckého trénera s licenciou Ing. Michala Velčíka sa preto rozhodli nadviazať na tradíciu lukostreľby v regióne a v roku 2007 vytvorili športový lukostrelecký klub ELÁN, ktorý združuje záujemcov o tento elegantný šport, ktorý naplní harmóniou telo i dušu. V roku 2020 sme sa do tohto areálu vrátili a postavili si tu klubový 3D parkúr, ktorý funguje aj v roku 2021.

Klub je otvorený pre všetkých, ktorí majú záujem sa naučiť strieľať presne z tradičného luku či reflexného holého luku alebo olympijského luku. Vítané sú všetky vekové kategórie a naučiť sa strieľať môžete v každom veku. Lukostrelecký klub ELÁN má záujem o rozvíjanie tohto športu medzi mladými ľudmi a deťmi z ktorých môžu vyrásť aktívni lukostrelci, ktorí budú ďalej rozvíjať tento kráľovský šport. V súčastnosti klub ELÁN funguje v prestížnom golfovom areáli v Bernolákove počas vonkajšej sezóny (apríl-október) a počas vnútornej sezóny (november-marec) sa tréningy presúvajú do našej súkromnej lukostreleckej haly LUK.sk vo Viničnom, kde sú vytvorené výborné podmienky na zimnú halovú sezónu streľby na 18 m. Zo všetkých klubov na Slovensku máme vonkajšiu strelnicu bezkonkurenčne v najkrajšom prírodnom prostredí, kde sa dá nerušene sústrediť a aktívne si aj oddýchnuť, prípadne pre ambicióznejších strelcov je to miesto, kde môžu zlepšovať svoje strelecké schopnosti a výkony a pripravovať sa na domáce i medzinárodné súťaže v lukostreľbe .

Ciele klubu

Cieľom klubu ELÁN je individuálny rozvoj lukostrelca počas dlhého obdobia pod vedením trénera v rôznych technikách streľby, najmä streľba z holého luku a olympijská lukostreľba. Členovia klubu sa zúčastňujú pravidelných tréningov, avšak na posun dopredu je potrebné aspoň 2-3 tréningy týždenne. Privítame však všetkých lukostrelcov, aj tých, ktorým časové vyťaženie neumožňuje sa venovať lukostreľbe na vyššej úrovni, ale berú ju ako formu relaxu a oddychu, tréningy nie sú povinné, sú organizované v dňoch počas týždňa a každý si môže vybrať termín, ktorý mu vyhovuje. Strelci s ambíciami súťažiť doma prípadne i v zahraničí ak chcú mať šancu uspieť potrebujú strieľať aspoň 4-6 krát týždenne po 2,5 hodiny (máme aj takých v klube). (Pre informáciu elitní profesionálni strelci, ktorí sa zúčastňujú pravidelne aj súťaží v zahraničí trénujú zvyčajne až 6 dní v týždni, 5-7 hodín denne). Niektorí strelci z nášho klubu sa aktívne zúčastňujú aj súťaží, ktoré sa organizujú na Slovensku inými klubmi ako aj organizujeme vlastné sútaže v 3D lukostreľbe a terčovej lukostreľbe. Medzi našimi členmi sú muži, ženy i deti. Tréner klubu - Ing. Michal Velčík je juniorský majster Slovenska v olympijskom luku z roku 1994 v terčovej lukostreľbe a majster Slovenska v mužoch z r. 2001 v terénnej lukostreľbe, druhý v terénnej z MSR v 2015, 2016, 2017, 2019, tretí v 2020 a majster Európy v 3D lukostreľbe v 2019 . Medzi mládežou je najúspešnejšia Viktória Pokorádi, majsterka Slovenska v terčovej lukostreľbe v kadetkách z roku 2019, a zároveň reprezentantka SR v kadetkách, druhá v slov. pohári v 2019 a  získala aj celkové 2. miesto na štvorkolovom Stredoeurópskom pohári za účasti 6 krajín v roku 2019. Medzi ženami máme RNDr. Martinu Labudovú, ktorá skončila na 3. mieste na Majstrovstvách Slovenska v halovej lukostreľbe v 2011, majsterka SR v 3D lukostreľbe v roku 2017,  a 2.miesto na MSR v terénnej lukostreľbe v roku 2017 .Medzi mužmi v kategórii barebow je najúspešnejší Ing. Martin Dragúň, ktorý je majster Slovenska v terčovej lukostreľbe v 2019 a majster Slovenska v 3D lukostreľbe 2019 aj 2020.   Tréningy prebiehajú celoročne, preto po skončení vonkajšej sezóny nastupujeme na halovú sezónu, ktorá trvá 5 mesiacov v hale vo Viničnom (súčasť lukostreleckého obchodu LUK.sk). Raz ročne sa aktívni členovia zúčastňujú aj lukostreleckého sústredenia. Stáli členovia majú právo chodiť na tréningy počas vonkajšej sezóny prakticky každý deň aj individuálne, čo nám strelnica a podmienky v Bernolákove umožňujú. Sme partia mladých ľudí a kamarátov a spoločne trénujeme na tréningoch a stretávame sa aj mimo nich na rôznych lukostreleckých akciách či spoločenských udalostiach.

Lukostreľba  - šport pre všetkých

Ak máte záujem o dlhodobé zlepšovanie sa v lukostreleckom umení a máte dostatočnú trpezlivosť, výdrž, disciplínu a silnú motiváciu sa tento šport najlepšie naučiť a zvládnuť a myslíte si, že je to šport, ktorý ste dlho hľadali a chcete sa mu venovať minimálne najbližšie dva roky (toľko približne trvá kým začnete toto umenie na istej úrovni zvládať), ste u nás srdečne vítaný. Tento šport je vhodný aj pre ľudí s hendikepom, pokiaľ sú schopní natiahnuť luk. Treba povedať,že možno každý piaty, ktorý s lukostreľbou začne v nejakom klube skutočne vydrží a ostane strieľať aj po roku či dvoch. Je to šport, ktorý vyžaduje veľa trpezlivosti a odhodlania pokračovať aj keď to nejde. Pre tých čo prekonajú prvotne neúspechy sa neskôr dostaví zaslúžená radosť a dobrý pocit, keďže sa venujú športu, ktorý ich dokáže najmä duchovne uspokojovať a tiež posunúť ďalej. Po čase je lukostreľba viac duševný tréning ako len technický strelecky šport. V lukostreľbe sa spája harmónia ducha a tela a to sa prejaví v presnosti streľby. Takže ak máte víziu sa naučiť skutočne strieľať (nie len doma na záhradke sa trochu zabaviť), príďte sa k nám na tréning pozrieť a prípadne sa môžete zapojiť do našej lukostreleckej komunity. V súčasnosti umožňujeme novým záujemcom o členstvo vyskúšať si členstvo za nízky poplatok na 1 mesiac. S lukostreleckou výbavou, jej nastavením a naladením na strelca Vám pomôžeme, keďže tréner klubu je zároveň zakladateľom prvého kamenného lukostreleckého obchodu, najväčšieho v SR (www.Luk.sk Viničné). Tešíme sa na Vás.