Ak máte záujem stať sa členom lukostreleckého klubu ELÁN, podmienky členstva sú následovné:

Členom sa môže stať len osoba staršia ako 9 rokov, potom ako si podá prihlášku za člena (rodič za dieťa), zaplatí si členský poplatok a následne cca po 3 mesiacoch chodenia na tréningy ju ostatní existujúci členovia klubu prijímajú medzi seba, . Dovtedy je každý nový člen tzv. kandidát na členstvo v klube. Počas tohto skúšobného obdobia platia pre kandidátov na člena podobné podmienky ako pre existujúcich členov a zúčastňujú sa len oficiálnych tréningov (nie individuálnych), strieľajú rovnako ako ostatní členovia v klube a tréner sa im všetkým rovnako venuje. Ak si chcete skúsiť členstvo u nás v klube a nemáte vlastný luk, vieme Vám na úvodné tréningy luk požičať, neskôr Vám pomôžeme s kompletnou výbavou v našom lukostreleckom obchode www.LUK.sk

* Členský poplatok na 1 mesiac – 50 Eur.

Možnosť prísť 2 x týždenne počas pravidelných tréningov (pond-str-pia). Táto forma je vhodná pre tých, ktorí si to u nás chcú vyskúšať na skúšobné obdobie 1 mesiac.

* Členský poplatok na 3 mesiace – 150 Eur.

Pre dospelých a juniorov od 12 r. /reflexný luk, tradičný luk/

* Členský poplatok na 3 mesiace – 120 Eur.

Pre deti od 9 do 11 r. (vrátane)

* Členský poplatok na 3 mesiace – 180 Eur.

Pre juniorov a dospelých /kladkový luk/

Tréningy prebiehajú počas celého roka. V období od apríla do októbra máme OUTDOOR sezónu v luk. areáli v Bernolákove a počas zimných mesiacov od novembra do marca máme INDOOR sezónu kde tréningy prebiehajú v hale vo Viničnom.

Stretávame na pravidelných tréningoch počas vonkajšej sezóny v : pondelok, stredu, piatok od 17,00 do 20,00 hod a nedele od 14,00 - 18,00 a počas zimnej sezóny pondelok, stredu, piatok od 17,30 do 20,00 hod.

Všetci záujemcovia o streľbu z lukov nás môžu kontaktovať na tel. čísle 0910 90 90 88 alebo svoje otázky smerovať na mail strelba@strelba.sk

Streľba z luku má na Slovensku v okolí Bratislavy dlhoročnú tradíciu.

Lukostrelecký klub ELÁN vznikol v roku 2007 na Čiernej vode a nadviazal na pôvodný klub TJ Hydinár v Chorvátskom Grobe (zakladateľom športovej lukostreľby na Slovensku bol Karol Noskovič z Viničného). Aktívni lukostrelci z okolia pod vedením športového strelca a trénera Ing. Michala Velčíka sa preto rozhodli nadviazať na tradíciu lukostreľby v regióne a v roku 2007 vytvorili športový lukostrelecký klub ELÁN, ktorý združuje záujemcov o tento elegantný šport plný harmónie tela i duše.

Klub je otvorený pre všetkých, ktorí majú záujem sa naučiť strieľať presne z luku či holého luku alebo olympijského. Vítané sú všetky vekové kategórie a naučiť sa strieľať môžete v každom veku. Lukostrelecký klub ELÁN má záujem o rozvíjanie tohto športu medzi mladými ľudmi a deťmi z ktorých môžu vyrásť aktívni lukostrelci, ktorí budú ďalej rozvíjať tento kráľovský šport. V súčastnosti klub ELÁN funguje v prestížnom golfovom areáli v Bernolákove počas vonkajšej sezóny (apríl-október) a počas vnútornej sezóny (november-marec) sa tréningy presúvajú do lukostreleckej haly vo Viničnom, kde sú vytvorené výborné podmienky na zimnú halovú sezónu streľby na 18 m. Zo všetkých klubov na Slovensku máme vonkajšiu strelnicu bezkonkurenčne v najkrajšom prírodnom prostredí, kde sa dá nerušene sústrediť a aktívne si aj oddýchnuť, prípadne pre ambicióznejších strelcov je to miesto, kde môžu zlepšovať svoje strelecké schopnosti a výkony .

Ciele klubu

Cieľom klubu ELÁN je individuálny rozvoj lukostrelca počas dlhého obdobia pod vedením trénera v rôznych technikách streľby, najmä streľba z holého luku a olympijská lukostreľba. Členovia klubu sa zúčastňujú pravidelných tréningov, avšak na posun dopredu je potrebné aspoň 2-3 tréningy týždenne. Privítame však všetkých lukostrelcov, aj tých, ktorým časové vyťaženie neumožňuje sa venovať lukostreľbe na vyššej úrovni, ale berú ju ako formu relaxu a oddychu, tréningy nie sú povinné, sú organizované v dňoch počas týždňa a každý si môže vybrať termín, ktorý mu vyhovuje. Strelci s ambíciami súťažiť doma prípadne i v zahraničí ak chcú mať šancu uspieť potrebujú strieľať aspoň 4-6 krát týždenne po 2,5 hodiny (máme aj takých v klube). (Pre informáciu elitní profesionálni strelci, ktorí sa zúčastňujú pravidelne aj súťaží v zahraničí trénujú zvyčajne až 6 dní v týždni, 5-7 hodín denne). Niektorí strelci z nášho klubu sa aktívne zúčastňujú aj súťaží, ktoré sa organizujú na Slovensku inými klubmi ako aj organizujeme vlastné sútaže v 3D lukostreľbe a terčovej lukostreľbe. Medzi našimi členmi sú muži, ženy i deti. Tréner klubu - Ing. Michal Velčík je juniorský majster Slovenska v olympijskom luku z roku 1994 v terčovej lukostreľbe a majster Slovenska v mužoch z r. 2001 v terénnej lukostreľbe, druhý v terénnej z MSR v 2015 a druhý v terénnej z MSR 2016. Medzi ženami máme RNDr. Martinu Labudovú, ktorá skončila na 3. mieste na Majstrovstvách Slovenska v halovej lukostreľbe v 2011 a 2.miesto na MSR v terénnej lukostreľbe v roku 2017, 1. miesto na MSR v 3D lukostreľbe v 2017 . Medzi mládežou je najúspešnejší Ondrej Francu, majster Slovenska v terčovej lukostreľbe z roku 2014, majster Slovenska v starších žiakoch a slovenský rekordér v roku 2015, víťaz slovenského pohára v kadetoch v 2016 a 2017 v terčovej streľbe a v súčasnosti člen reprezentácie SR kadetov, kde sa mu podarilo získať celkové 2. miesto na trojkolovom Stredoeurópskom pohári za účasti 6 krajín. V starších žiakoch má prvé úspechy Viktória Pokorádi, ktorá skončila na 2. mieste na MSR 2017. Tréningy prebiehajú celoročne, preto po skončení vonkajšej sezóny nastupujeme na halovú sezónu, ktorá trvá 5 mesiacov v hale vo Viničnom (súčasť lukostreleckého obchodu LUK.sk). Raz ročne sa aktívni členovia zúčastňujú aj lukostreleckého sústredenia. Stáli členovia majú právo chodiť na tréningy počas vonkajšej sezóny prakticky každý deň aj individuálne, čo nám strelnica a podmienky v Bernolákove umožňujú. Sme partia mladých ľudí a kamarátov a spoločne trénujeme na tréningoch a stretávame sa aj mimo nich na rôznych lukostreleckých akciách či spoločenských udalostiach.

Šport pre všetkých

Ak máte záujem o dlhodobé zlepšovanie sa v lukostreleckom umení a máte dostatočnú trpezlivosť, výdrž, disciplínu a silnú motiváciu sa tento šport najlepšie naučiť a zvládnuť a myslíte si, že je to šport, ktorý ste dlho hľadali a chcete sa mu venovať minimálne najbližšie dva roky (toľko približne trvá kým začnete toto umenie ako-tak zvládať), ste u nás srdečne vítaný. Tento šport je vhodný aj pre ľudí s hendikepom, pokiaľ sú schopní natiahnuť luk. Treba povedať,že možno každý piaty, ktorý s lukostreľbou začne v nejakom klube skutočne vydrží a ostane strieľať aj po roku či dvoch. Je to šport, ktorý vyžaduje veľa trpezlivosti a odhodlania pokračovať aj keď to nejde. Pre tých čo prekonajú prvotne neúspechy sa neskôr dostaví zaslúžená radosť a dobrý pocit, keďže sa venujú športu, ktorý ich dokáže najmä duchovne uspokojovať a tiež posunúť ďalej. Po čase je lukostreľba viac duševný tréning ako len technický strelecky šport. V lukostreľbe sa spája harmónia ducha a tela a to sa prejaví v presnosti streľby. Takže ak máte víziu sa naučiť skutočne strieľať (nie len doma na záhradke sa trochu zabaviť), príďte sa k nám na tréning pozrieť a prípadne sa môžete zapojiť do našej lukostreleckej komunity. V súčasnosti umožňujeme novým záujemcom o členstvo vyskúšať si členstvo za nízky poplatok na 1 mesiac. S lukostreleckou výbavou, jej nastavením a naladením na strelca Vám pomôžeme, keďže tréner klubu je zároveň zakladateľom prvého kamenného lukostreleckého obchodu, najväčšieho v SR. Tešíme sa na Vás.