Kontakt Cenník
Profil
logo
Lukostreľba 3D lukostreľba Střelba z kuše

3D lukostreľba

3D lukostre?ba Lukostrelba 3D ELAN

3D lukostreľba je lukostrelecká aktivita pri ktorej sa strieľa na 3D terče, ktorými sú zvieratá v životnej veľkosti zo špeciálneho materiálu a s vyznačenými zónami zásahu (srdce). Je to vlastne simulovaný lov lukom, pri ktorom účastníci strávia príjemné relaxačné chvíle prechádzaním stanovíšť v prírodnom areáli v kombinácii so súťažným adrenalínom pri získavaní bodov zasahovaním terčov.V 3d lukostreľbe sa uskutočňujú súťaže medzi športovými lukostrelcami, robíme aj zábavné eventy pre ľudí, ktorí si organizujú firemnú akciu a nikdy predtým z lukov nestrieľali.

3d lukostrelba  maco.jpg
Nový 3D lukostrelecký areál v Bernolákove je od  roku 2010  prístupný profesionálnym i  amatérským lukostrelcom, verejnosti či skupinám, podmienka je minimálne 10 záujemcov. Dĺžka a cena okruhu sa bude odvíjať od počtu účastníkov, stupňa znalostí a pokročilosti strelcov, počtu zvierat na okruhu a pod. Okruh môže mať niekoľko sto metrov až niekoľko kilometrov. 3D zvieratká na našom okruhu sú vyrobené z kvalitného materiálu a keďže sú nesmrteľné, už sa tešia na Vaše zásahy. Na okruhu môžete stretnuť kačice, srny, muflony, vlky, dokonca i medvede. Začínajúci lukostrelci a skupinky pôjdu na okruh vždy v spoločnosti skúseného lukostreleckého inštruktora, ktorý dbá na bezpečnosť účastníkov, zapisuje body a usmerňuje celú aktivitu. Ak si chcete vyskúšať tento nový netradičný šport v krásnom prírodnom areáli nedaleko Bratislavy, neváhajte nás kontaktovať.

3D lukostreľba je jeden z formátov súťaží, ktoré sa organizujú vo svete i na Slovensku medzi súťažnými lukostrelcami.  Na súťaži sa môže strieľať na viacero zvierat na okruhu, okruh potom trvá až do 5 hodín. Vždy z iného stanovišťa sa strieľa vždy na iný zvierací 3D terč len jeden šíp. Smrteľné zóny je vidieť, až keď sa príde k terčom, preto by ich strelci mali poznať ešte pred výstrelom, aby dosiahli čo najviac bodov. Platí, že čím bližšie je zásah k srdcu, tým viac bodov strelec získa.

Lukostrelecký klub ELÁN organizuje 3D súťaže pre lukostrelcov vo svojom 3D areáli v Bernolákove pre amatérskych aj súťažných lukostrelcov. Informácie o najbližšom preteku 3D sú uverejnené tu.

 

3D - lukostrelba na figuriny zvierat1.jpg
3D lukostreľba a firemné akcie a eventy s HAVE FUN s.r.o.

Pre NÁROČNÝCH, ktorí požadujú niečo úplne nové, prestížne a netradičné, čo ešte asi zrejme nezažili, ponúkame loveckú lukostreľbu na lukostreleckom okruhu 3D figurín zvierat v životnej veľkosti, ktoré je organizované prestížnou a zábavnou formou pod dohľadom inštruktorov. Strieľa sa lukom na 3D penové figuríny zvierat, ktoré sú rozostavené v lese. Podobne ako pri golfovom turnaji strelci postupne prechádzajú všetky stanovištia. Stanovištia sú od seba vzdialené buď niekoľko metrov, alebo aj niekoľko desiatok či stoviek metrov, podľa toho sa odvíja aj časové trvanie okruhu.

 

Ako takáto akcia pre začínajúcich strelcov prebieha ?
Všetci sa najprv zúčastnia hodinového základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, kde sa naučia základom tradičnej loveckej techniky lukostreľby a následne sú rozdelení do skupín, každá skupina má svojho inštruktora. Celá sklupina sa presunie na konkrétny 3D terč, ďalšia skupina na iný terč. Na okruhu je teda naraz prítomných viacero skupín súščasne. Strelci sa snažia z daného stanovišťa čo najlepšie zasiahnuť zviera šípom, každé zviera má svoje smrteľné zóny, ktoré zodpovedajú rôznym bodovým hodnotám. Ten kto má najviac zásahov zvierat a čo najbližšie k srdcu, vyhráva okruh. Okruh je možné prejsť aj dvakrát po sebe podľa požiadaviek na časové trvanie akcie. Postupne sa vystriedajú všetci v danej skupine na daný 3D terč/zviera na danom stanovišti a výsledky sa zapíšu do pripravených tabuliek a spočítajú sa body. Skupina sa následne presúva na ďalší zvierací 3D terč a takto postupne prejde všetky terče. Na okruhu môže byť aj viac skupín súčasne, v každej je prítomný inštruktor. Strelecká vzdialenosť je cca od 5 do 20 metrov pre neskúsených strelcov.

Je to vhodná aktivita pre počet účastníkov do 40 ľudí (resp 80 ľudí, ktorí sa vedia vystriedať v priebehu dňa), v lete aj kedykoľvek v zime. Je to zároveň veľmi zaujímavá teambuildingová a súťažná aktivita.

3d lukostrelkyna.jpgIdeálne miesto na zorganizovanie 3D okruhu je les alebo lúka so stromami a členitým terénom, my takéto ideálne miesto máme k dispozícii v Bernolákove uprostred golfového ihriska. Ak požadujete 3D lukostreľbu zrealizovať inde ako v našom areáli, postačí nám k dispozícii akýkoľvek les a vieme prísť s touto aktivitou prípadne za Vami v rámci celého Slovenska.

V prípade záujmu o 3D lukostreľbu v rámci teambuildingu alebo firemného eventu nás kontaktujte na 0948 18 38 18, vieme Vám túto novú a prestížnu aktivitu komplexne pripraviť aj pre väčší počet ľudí. Pre začiatočníkov streľbe na 3D okruhu predchádza krátke zaškolenie k lukostreľbe inštruktormi lukostreľby na terč, čo je súčasťou tejto atrakcie v podaní eventovej firmy HAVE FUN s.r.o.

Okrem lukostreľby Vám radi priprávíme i iné aktivity, ktoré má vo svojom programe spoločnosť HAVE FUN. Taktiež v prípade záujmu zabezpečíme komplexne Vašu firemnú akciu aj s cateringom, ubytovaním, kultúrnym programom, pracovným meetingom, presne podľa Vašich predstáv. Viac informácii získate na www.havefun.sk

3Dmarec3Dmarec3Dmarec2.jpg

3d jelen lukostrelecky kurz

Kurz lukostrelby

Fotogaléria

Odkazy

Lukostrelecký klub Elán
3D lukostreľba video
Hľadáme inštruktorov
Lukostrelecký klub Elán
HAVE FUN s.r.o.
Lukostrelecký obchod
TOP Paintball Bernolákovo
Black River Golf Resort

Aktuality

3D jarný pretek v Bernolákove 4. apríla 2015

Priatelia lukostrelci,

Klub ELÁN aj v zimnej sezóne má tréningy 3x týždenne v hale, no všetci sa už tešíme na streľbu vonku. 4. apríla pre Vás pripravíme 3D lukostrelecké podujatie, streľba na figuríny zvierat. Už piaty rok v rade otvárame vonkajšiu lukostreleckú sezónu v Bernolákove pretekom 3D a budeme sa tešiť na stretnutie s Vami, vítaní sú všetci ktorí majú luk, tí skusenejší ale aj začínajúci lukostrelci a deti. Bližšie informácie k preteku nájdete tu.

s pozdravom

Klub ELÁN

PS: Kategórie BB (holý luk - kovový stred bez zameriavaču) a TRRB (reflexný luk s dreveným stredom bez opierky a kovovej základky, závažia a zameriavaču) budú oddelené v samostatných kategóriach, v pozvánke je chyba.

Fotografie z preteku 3d v Bernolákove 5.októbra

Počasie nám vyšlo, aj slniečko zasvietilo a strelcov prišlo pekný počet. 3D trať sme prispôsobili aj novým neskúseným strelcom a nebola ani pridlhá ani prikrátka podľa väčšiny strelcov. ktorí si užívali príjemnú atmosféru a pohodu pri jednom z posledných pretekov vonkajšej sezóny v 3D v 2014. Klub ELÁN ďakuje všetkým ,ktorí spravili toto podujatie hodnotné a radi Vás uvítame na ďalšom preteku v roku 2015. Fotografie si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

3D jesenný rekreačný pretek v Bernolákove 5.októbra 2014

Priatelia lukostrelci,

1. Lukostrelecký obchod LUK.sk spolu sklubom ELÁN Vás pozýva na lukostrelnicu do Bernolákova na rekreačné lukostrelecké podujatie - streľbu na 3D terče zvierat v životnej veľkosti dňa 5.októbra 2014 /nedeľa/.

Vítaný je každý, kto má luk a šípy (môžu strieľať prípadne aj dvaja strelci z jedného luku), pozvývame rekreačných, príležitostných ako aj skúsených lukostrelcov každej vekovej kategórie (deti, ženy, muži, seniori).

Pozvánky sme Vám posielali do emailu, do 13. septembra Vám príde link, ktorý vyplňte a zaregistrujete sa tak na pretek. do 2. októbra. Ak Vám email s linkom neprišiel,zrejme nie ste u nás v databáze a prihlásiť sa na pretek môžete jednoduchým poslaním emailu na luk@luk.sk s uvedením mena a kategórie luku a veku strelca.

Pozvánka a informácie o podujatí nájdete ak kliknete na tento odkaz.Priateli lukostrelci,