Športoviská v Bernolákove, Slovenskom Grobe a Viničnom a informácie o fungovaní lukostreleckého areálu a lukostreleckého klubu ELÁN v Bernolákove v rámci golf klubu Black River a vnútornej strelnice na luky a kuše LUK.sk v obci Viničné.

Lukostreľba, streľba z kladkového luku a streľba z kuše v Bernolákove a v Slovenskom Grobe (apríl-september):

Areál a strelnica lukostreľby, strelnica na kuše, 3D lukostreľba sú pre verejnosť prístupné v mesiacoch apríl až september. Klub ELÁN pôsobí momentálne na 4 miestach, kde sa realizuje klubová činnosť i výuka lukostreľby.
Objednanie sa na lukostreľbu, streľbu z kuše funguje výlučne na telefonickú objednávku vopred na konkrétny čas, keďže na všetky tieto športy je potrebná materiálová a personálna výbava, ktorá sa pripravuje na každého záujemcu individuálne. Stačí sa ohlásiť, dohodnúť si termín a môžete s elánom strielať. Príďte teda len keď ste si s nami potvrdili termín návštevy, vtedy už vieme zaručiť Vašu spokojnosť a zážitky spojené s lukostreľbou, kladkovým lukom alebo streľbou z kuší. Tento prestížny areál v Bernolákove je ideálne miesto lukostrelnice spolu s naším skutočným záujmom o tieto športy sú zárukou vysokej úrovne a prestíže, akú na Slovensku inde sotva nájdete, odhliadnuc od toho ,že je to jedno z mála miest, kde lukostreľbu a kušostreľbu vykonávate legálne.

DSC_0233

Cenník aktivít Lukostreleckého klubu ELÁN na strelnici v Bernolákove aj našej vnútornej strelnici v obci Viničnom nájdete tu.

V areáli je pripravená oficiálna lukostrelnica (jedna z prvých legálne schválených strelníc výlučne na luky a kuše na Slovensku), ktorá slúži pravidelným tréningom Lukostreleckého klubu Elán, zastrieľať si tu však môže ktokoľvek, či už so svojim vlastným lukom/kušou, alebo s požičanou výbavou, možný je i krátky lukostrelecký kurz pre skupiny či jednotlivcov pod dohľadom skúseného lukostreleckého inštruktora.
Pravidelné termíny kurzov sú zhodné s tréningom Lukostreleckého klubu Elán a to v pondelok, stredu, piatok vždy od 17,30 do 20,00 hod. Nezabudnite sa však vopred objednať, aby ste mali všetko potrebné pre Váš lukostrelecký zážitok vopred pripravené. Mimo uvedené časy tréningov lukostreleckého klubu je možnosť prísť si zastrieľať iba po telefonicky potvrdenej objednávke, to platí len pre väčšie skupiny (firemné akcie), nie jednotlivcov. Od roku 2023 klub začal vonkajšie tréningy detí v Slovenskom Grobe (stretávame sa pondelky od 16:00 – 17:00, obr. nižšie, počas prázdnin radšej volajte vopred)

Ďalšou možnosťou je v našej lukostreleckej hale strieľať na 3D figuríny zvierat v životnej veľkosti, kde je 40 zvierat na
tréning loveckej lukostreľby celoročne. Môžete sa objednať a prenajať si túto vnútornú strelnicu pre seba aj skupinu na teambuilding.  Ak ste ešte 3D lukostreľbu neskúšali, nevadí, môžete si objednať služby inštruktora a ten Vás zasvätí do tohto pekného športu – simulácie lovu s lukom, terče v hale máme od 3 do 27 metrov, všetky druhy lukov Vám vieme požičať. V obci Ladce pri Ilave vzniklo v roku 2019 nové miesto pre činnosť lukostreleckého klubu ELÁN, ktoré vedie náš dlhoročný člen. Ak ste z okolia, môžete sa stať členom klubu a zúčastňovať pravidelných lukostreleckých tréningov alebo jednorazového kurzu práve tu. Viac info nájdete na www.lukostrelbaladce.sk. Je to krásna strelnica priamo v lese dlhá 70 metrov a je možné strieľať na terče aj 3D terče, pre nováčikov luky vieme požičať, máme tam všetky druhy, kladkový luk aj kušu.

 

Vnútorná strelnica na luky a kuše – INDOOR v obci Viničné pri Pezinku (celoročná prevádzka)

treningy lukostrelecky klub ELAN v hale

V zimných mesiacoch, kedy už počasie neumožňuje dlhšie lukostrelecké tréningy, klub ELÁN funguje vo vnútorných priestoroch v lukostreleckej hale (súčasťou lukostreleckého obchodu LUK.sk) v obci Viničné, kde tréningy prebiehajú od októbra až do konca marca každý rok. Záujemcovia o lukostreľbu a streľbu z kuše si môžu celoročne zastrieľať v tejto hale každý deň od 8:30 do 17:00 (štvrtok do 19:00) a od októbra tiež vo večerných hodinách pondelky, stredy a niekedy i piatky od 17:30 do 20:00, kedy sú tréningy klubu ELÁN. Táto lukostrelecká hala je teda otvorená celoročne a každý pracovný deň v týždni pre záujemcov o lukostreľbu, stačí sa objednať vopred na 0910 90 90 88.
Odporúčame vždy zavolať vopred pred Vašou návštevou a objednať sa na lukostreľbu, aby sme Vám pripravili výstroj individuálne na daného strelca, čo vyžaduje určitý čas prípravy. V prípade, že potrebujete zabezpečiť inštruktora/trénera je potrebné sa dohodnúť s nami vopred. Ak nemáte svoju lukostreleckú výbavu vieme Vám ju zapožičať. Mimo týchto tréningových termínov nás môžu skupinoví záujemcovia o streľbu z lukov a kuší alebo o firemné akcie kontaktovať na adrese strelba@strelba.sk alebo na telefónnom čísle 0910 90 90 88.

 

3D lukostreľba –  prestížna skupinová outdoor zážitková aktivita:

Vieme Vám kdekoľvek na Slovensku i v Česku pripraviť 3D lovecký parkúr aj pre úplných nováčikov, verejnosť či pre skupiny na rôzne eventy či firemné akcie. Vieme pripraviť akciu až pre  maximálne 40 ľudí naraz na takomto parkúre, asi do 120 ľudí za deň sa môže celkovo zúčastniť. Dĺžka a cena takejto aktivity sa bude odvíjať od počtu účastníkov, počtu zvierat na okruhu, miesta a pod. 3D zvieratká na takomto okruhu sú v životnej veľkosti a pomerne autentické, sú z kvalitného gumového materiálu a keďže sú nesmrteľné, už sa tešia na Vaše zásahy, cíťte sa ako na poľovačke s lukom. Na okruhu môžete stretnúť divé svine, medveďa, kamzíka, kačicu, srnu, muflóna, veľkého jeleňa, morky, líšku, vlka, dokonca v prípade záujmu i figuríny rímskych a tureckých vojakov so štítmi a brnením a dinosaury. Skupinky pôjdu na okruh vždy v spoločnosti skúsených lukostreleckých inštruktorov, ktorí ich najprv naučia základom loveckej lukostreľby a ktorí dbajú na bezpečnosť účastníkov, zapisujú body, robia rozhodcov a usmerňujú celú aktivitu, aby bola krásnym zážitkom. Túto aktivitu Vám vieme zabezpečiť prakticky kdekoľvek na Slovensku, máme aj partnerskú spoluprácu s krásnymi a luxusnými lesnými areálmi, ak hľadáte exkluzívnu firemnú akciu pre menšie aj väčšie skupiny. Výborná luxusná aktivita na firemný teambuilding, prípadne Vám pridáme niektorú z našej ponuky 70 vlastných teambuildingových aktivít,   keď chcete, aby sa stala Vaša firemná akcia nezabudnuteľným zážitkom.  (tel 0948 18 38 18)