Športoviská v Bernolákove a Viničnom a informácie o fungovaní lukostreleckého areálu a lukostreleckého klubu ELÁN v Bernolákove v rámci golf klubu Black River a vnútornej strelnice na luky a kuše v obci Viničné.

Lukostreľba, streľba z kladkového luku a streľba z kuše v Bernolákove (apríl-október):

Areál a strelnica lukostreľby, strelnica na kuše, 3D lukostreľba sú pre verejnosť prístupné v mesiacoch apríl až október. Klub ELÁN pôsobí momentálne už na 5 miestach, kde sa realizuje klubová činnosť i výuka lukostreľby.
Objednanie sa na lukostreľbu, streľbu z kuše funguje výlučne na telefonickú objednávku vopred na konkrétny čas, keďže na všetky tieto športy je potrebná materiálová a personálna výbava, ktorá sa pripravuje na každého zákazníka individuálne. Stačí sa ohlásiť, dohodnúť si termín a môžete s radosťou strielať. Príďte teda len keď ste si s nami potvrdili termín návštevy, vtedy už vieme zaručiť Vašu spokojnosť a zážitky spojené s lukostreľbou alebo streľbou z kuší. Tento prestížny areál v Bernolákove je ideálne miesto lukostrelnice spolu s naším skutočným záujmom o tieto športy sú zárukou vysokej úrovne a prestíže, akú na Slovensku inde sotva nájdete, odhliadnuc od toho ,že je to jedno z mála miest, kde lukostreľbu a kušostreľbu vykonávate úplne legálne.

DSC_0233

Cenník aktivít HAVE FUN na strelnici v Bernolákove aj našej vnútornej strelnici v obci Viničnom nájdete tu.

V areáli je pripravená stacionárna outdoorová certifikovaná strelnica (prvá schválená strelnica výlučne na luky a kuše na Slovensku), ktorá slúži pravidelným tréningom Lukostreleckého klubu Elán, zastrieľať si tu však môžu po dohode nielen profesionálni a amatérski lukostrelci, ale i široká verejnosť, či už so svojim vlastným lukom, alebo so zapožičaným, možný je i krátky lukostrelecký kurz pre skupiny či jednotlivcov pod dohľadom skúseného lukostreleckého inštruktora.
Pravidelné termíny sú zhodné s tréningom Lukostreleckého klubu Elán a to v pondelok, stredu, piatok vždy od 17,30 do 20,00 hod. Nezabudnite sa však vopred objednať, aby ste mali všetko potrebné pre Váš lukostrelecký zážitok vopred pripravené. Mimo uvedené časy tréningov lukostreleckého klubu je možnosť prísť si zastrieľať iba po telefonicky potvrdenej objednávke, to platí len pre väčšie skupiny (firemné akcie), nie jednotlivcov.

Ďalšia strelnica klubu ELÁN vznikla v roku 2020 na Čiernej Vode, kde klub začínal, kde má klub svoj 3D parkúr zvierat, kde môžu chodiť všetci záujemcovia o 3D lukostreľbu. Môžete sa objednať vopred a prísť si z vlastným lukom tento parkúr absolvovať, ďalej na stránke nájdete viac informácií aj video. Ak ste ešte 3D lukostreľbu neskúšali, nevadí, môžete si objednať služby inštruktora a ten Vás zasvätí do tohto pekného športu – simulácie lovu s lukom v teréne.

V obci Ladce pri Ilave vzniklo v roku 2019 nové miesto pre činnosť lukostreleckého klubu ELÁN, ktoré vedie náš dlhoročný člen. Ak ste z okolia, môžete sa stať členom klubu a zúčastňovať pravidelných lukostreleckých tréningov alebo jednorazového kurzu práve tu. Viac info nájdete na www.lukostrelbaladce.sk. Je to krásna strelnica priamo v lese dlhá 70 metrov a je možné strieľať na terče aj 3D terče, pre nováčikov luky vieme požičať, máme tam všetky druhy, kladkový luk aj kušu.

 

Vnútorná strelnica na luky a kuše – INDOOR v obci Viničné pri Pezinku (celoročná prevádzka)

treningy lukostrelecky klub ELAN v hale

V zimných mesiacoch, kedy už počasie neumožňuje dlhšie lukostrelecké tréningy, klub ELÁN funguje vo vnútorných priestoroch v lukostreleckej hale (súčasťou lukostreleckého obchodu LUK.sk) v obci Viničné, kde tréningy prebiehajú od októbra až do konca marca každý rok. Záujemcovia o lukostreľbu a streľbu z kuše si môžu celoročne zastrieľať v tejto hale každý deň od 8:30 do 17:00 (štvrtok do 19:00) a október až marec aj v  pondelok, stredu a v piatok od 17:30 do 20:00, kedy sú tréningy klubu ELÁN. Táto lukostrelecká hala je teda otvorená celoročne a každý pracovný deň v týždni pre záujemcov o lukostreľbu, stačí sa objednať vopred na 0910 90 90 88.
Odporúčame vždy zavolať vopred pred Vašou návštevou a objednať sa na lukostreľbu, aby sme Vám pripravili výstroj individuálne na daného strelca, čo vyžaduje určitý čas prípravy. V prípade, že potrebujete zabezpečiť inštruktora/trénera je potrebné sa dohodnúť s nami vopred. Ak nemáte svoju lukostreleckú výbavu vieme Vám ju samozrejme zapožičať. Mimo týchto tréningových termínov nás môžu skupinoví záujemcovia o streľbu z lukov a kuší alebo o firemné akcie kontaktovať na adrese strelba@strelba.sk alebo na telefónnom čísle 0910 90 90 88.

 

3D lukostreľba –  prestížna skupinová zážitková aktivita:

Nový 3D lukostrelecký areál a parkúr je taktiež prístupný profesionálnym i  amatérským lukostrelcom, verejnosti či skupinám na rôzne firemné akcie. Vieme pripraviť akciu až pre  maximálne 40 ľudí naraz na parkúre. Dĺžka a cena okruhu sa bude odvíjať od počtu účastníkov, stupňa znalostí a pokročilosti strelcov, počtu zvierat na okruhu a pod. 3D zvieratká na našom okruhu sú vyrobené z kvalitného materiálu a keďže sú nesmrteľné, už sa tešia na Vaše zásahy. Na okruhu môžete stretnúť divé prasatá, medveďa, horskú kozu, kačicu, srnu, muflóna, veľkého jeleňa, morky, líšku, vlka, dokonca i figuríny rímskych a tureckých vojakov so štítmi a brnením. Začínajúci lukostrelci a skupinky pôjdu na okruh vždy v spoločnosti jedného či viacerých skúsených lukostreleckých inštruktorov, ktorí dbajú na bezpečnosť účastníkov, zapisujú body, robia rozhodcov a usmerňujú celú aktivitu. Túto aktivitu Vám vieme zabezpečiť aj mimo náš areál, prakticky kdekoľvek na Slovensku. Výborná luxusná aktivita na firemný teambuilding alebo keď chcete, aby sa vydarila Vaša firemná akcia. (tel 0948 18 38 18)