3D lukostreľba je lukostrelecká aktivita pri ktorej sa strieľa na 3D terče, ktorými sú zvieratá v životnej veľkosti zo špeciálneho materiálu a s vyznačenými zónami zásahu (srdce). Je to vlastne simulovaný lov lukom, pri ktorom účastníci strávia príjemné relaxačné chvíle prechádzaním stanovíšť v prírodnom areáli v kombinácii so súťažným adrenalínom pri získavaní bodov zasahovaním terčov.V 3d lukostreľbe sa uskutočňujú súťaže medzi športovými lukostrelcami, robíme aj zábavné luxusné eventy pre ľudí, ktorí chcú neopakovateľnú firemnú akciu a môžu si užiť 3D lukostreľbu, hoci nikdy predtým z lukov nestrieľali.

Fotografie zo súťaží, ktoré každoročne klub ELÁN usporiadava, v roku 2018 už je 11.rok usporiadavania súťaží v 3D lukostreľbe.

    3d oktober Bernolakovo lukostrelba lukostrelci oktober bernolakovo

    3D Bernolakovo lukostrelba  3D Bernolakovo 1  3D Bernolakovo elan 1

Nový 3D lukostrelecký areál v Bernolákove je od  roku 2010  prístupný profesionálnym i  amatérskym lukostrelcom, verejnosti či skupinám, podmienka je minimálne 10 záujemcov. Dĺžka a cena okruhu sa bude odvíjať od počtu účastníkov, stupňa znalostí a pokročilosti strelcov, počtu zvierat na okruhu a pod. Okruh môže mať niekoľko sto metrov až niekoľko kilometrov. 3D zvieratká na našom okruhu sú vyrobené z kvalitného materiálu a keďže sú nesmrteľné, už sa tešia na Vaše zásahy. Na okruhu môžete stretnúť kačice, srny, muflóny, vlky, dokonca i medvede. Začínajúci lukostrelci a skupinky pôjdu na okruh vždy v spoločnosti skúseného lukostreleckého inštruktora, ktorý dbá na bezpečnosť účastníkov, zapisuje body a usmerňuje celú aktivitu. Ak si chcete vyskúšať tento nový netradičný šport v krásnom prírodnom areáli neďaleko Bratislavy, neváhajte nás kontaktovať.

3D lukostreľba je jeden z formátov súťaží, ktoré sa organizujú vo svete i na Slovensku medzi súťažnými lukostrelcami.  Na súťaži sa môže strieľať na viacero zvierat na okruhu, okruh potom trvá až do 5 hodín. Vždy z iného stanovišťa sa strieľa vždy na iný zvierací 3D terč len jeden šíp. Smrteľné zóny je vidieť, až keď sa príde k terčom, preto by ich strelci mali poznať ešte pred výstrelom, aby dosiahli čo najviac bodov. Platí, že čím bližšie je zásah k srdcu, tým viac bodov strelec získa.

Lukostrelecký klub ELÁN organizuje aj 3D súťaže pre lukostrelcov vo svojom 3D areáli v Bernolákove pre amatérskych aj súťažných lukostrelcov. Informácie o najbližších súťažiach nájdete vždy na úvodnej stránke v novinkách. Tu sú fotografie z pretekov v 3D lukostreľbe, ktoré organizuje klub ELÁN

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť aj v našej novej vnútornej lukostreleckej hale v obci Viničné celoročne. Postavíme Vám na firemnú akciu alebo teambuilding až 14 zvierat. Užijete si neopakovateľnú atmosféru simulácie poľovačky a nebudete závislí na počasí. K 3D lukostreľbe Vám zabezpečíme aj ďalšie tímové aktivity, ktorých máme v ponuke cez 50.

3D lukostreľba a firemné akcie, teambuilding a eventy

Pre NÁROČNÝCH, ktorí požadujú niečo úplne nové, prestížne a netradičné, čo ešte asi zrejme nezažili, ponúkame loveckú lukostreľbu na lukostreleckom okruhu 3D figurín zvierat v životnej veľkosti, ktoré je organizované prestížnou a zábavnou formou pod dohľadom inštruktorov. Strieľa sa lukom na 3D penové figuríny zvierat, ktoré sú rozostavené v lese. Podobne ako pri golfovom turnaji strelci postupne prechádzajú všetky stanovištia. Stanovištia sú od seba vzdialené buď niekoľko metrov, alebo aj niekoľko desiatok či stoviek metrov, podľa toho sa odvíja aj časové trvanie okruhu.

3d-2

Ako takáto 3D lukostrelecká akcia pre neskúsených strelcov prebieha ?

Všetci sa najprv zúčastnia hodinového základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, kde sa naučia základom tradičnej loveckej techniky lukostreľby a následne sú rozdelení do skupín, každá skupina má svojho inštruktora. Celá skupina sa presunie na konkrétny 3D terč, ďalšia skupina na iný terč. Na okruhu je teda naraz prítomných viacero skupín súčasne. Strelci sa snažia z daného stanovišťa čo najlepšie zasiahnuť zviera šípom, každé zviera má svoje bodované zóny okolo srdca zvieraťa, ktoré zodpovedajú rôznym bodovým hodnotám. Ten kto má najviac zásahov zvierat a čo najbližšie k srdcu, vyhráva okruh. Počet 3d zvierat závisí od požiadaviek na časové trvanie akcie. Postupne sa vystriedajú všetci v danej skupine na daný 3D terč/zviera na danom stanovišti a výsledky sa zapíšu do pripravených tabuliek a spočítajú sa body. Skupina sa následne presúva na ďalší zvierací 3D terč a takto postupne prejde všetky terče. Na okruhu môže byť aj viac skupín súčasne, v každej je prítomný inštruktor. Strelecká vzdialenosť je cca od 5 do 20 metrov pre neskúsených strelcov. Túto aktivitu môžeme zabezpečiť aj tímovo a súťažne.

3d-3

Je to vhodná aktivita pre počet účastníkov do 40 ľudí (resp 80 ľudí, ktorí sa vedia vystriedať v priebehu dňa), v lete aj kedykoľvek v zime. Je to zároveň veľmi zaujímavá teambuildingová súťažná aktivita.

Ideálne miesto na zorganizovanie 3D okruhu je les alebo lúka so stromami a členitým terénom, my takéto ideálne miesto máme k dispozícii v Bernolákove uprostred golfového ihriska. Ak požadujete 3D lukostreľbu zrealizovať inde ako v našom areáli, postačí nám k dispozícii akýkoľvek les a vieme prísť s touto aktivitou prípadne za Vami v rámci celého Slovenska.

V prípade záujmu o 3D lukostreľbu v rámci teambuildingu alebo firemného eventu nás kontaktujte na 0948 18 38 18, vieme Vám túto novú a prestížnu aktivitu komplexne pripraviť aj pre väčší počet ľudí. Pre začiatočníkov streľbe na 3D okruhu predchádza krátke zaškolenie k lukostreľbe inštruktormi lukostreľby na terč, čo je súčasťou tejto atrakcie v podaní eventovej firmy HAVE FUN s.r.o.

Okrem lukostreľby Vám radi pripravíme i iné aktivity, ktoré má vo svojom programe spoločnosť HAVE FUN. Taktiež v prípade záujmu zabezpečíme komplexne Vašu firemnú akciu aj s cateringom, ubytovaním, kultúrnym programom, pracovným meetingom, presne podľa Vašich predstáv. Viac informácii získate na www.havefun.sk

3D lukostreľbu Vám vieme zabezpečiť celoročne vonku aj vnútri v našej lukostreleckej hale, alebo aj na snehu a kdekoľvek na Slovensku, kde to je aspoň trochu možné.

3d-zima