elan_logoVítame Vás na stránke strelba.sk, ktorá bola vytvorená v roku 2008 ako úvodná stránka Lukostreleckého klubu ELÁN, ktorý už od roku 2007 združuje členov, ktorí sa pravidelne celoročne zúčastňujú tréningov klubu, momentálne aktívne pôsobíme v zime v našej novej lukostreleckej hale vo Viničnom a od apríla do októbra sme v Bernolákove na našej oficiálnej lukostrelnici (uprostred golfového ihriska 1. obr), jednej z najkrajších lukostrelníc na Slovensku. V roku 2019 sme založili aj pobočku klubu a vytvorili novú strelnicu v obci Ladce pri Ilave (štvrtý obrázok tel: 0904 999799 R.Cahel), kde sa môžete zapojiť do tréningov alebo si prísť zastrieľať a okúsiť lukostreľbu. V máji sme otvorili aj klubovú strelnicu 3D parkúr zvierat na Čiernej Vode, kde si môžu prísť zastrieľať fanúšikovia 3d lukostreľby na 22 zvierat v životnej veľkosti. Najnovšie od júla 2020 sú treningy lukostreľby aj v Pezinku v areáli jazdeckého areálu Rozálka každý utorok od 18:00 (posledný obr.). Spoločnosť HAVE FUN s.r.o. spolupracuje s klubom ELÁN a zabezpečujú spoločne na lukostrelnici v Bernolákove kurzy lukostreľby, firemné akcie a lukostrelecké súťaže. Niektorí aktívni strelci klubu ELÁN sú zároveň lukostreleckými inštruktormi pri jednorazových či dlhodobých kurzoch. Venujeme sa predovšetkým modernej športovej lukostreľbe a neustále si prehlbujeme vedomosti o tomto športe a poskytujeme lukostreľbu na plne profesionálnej úrovni aj pre úplných začiatočníkov. Lukostrelnica v Bernolákove je oficiálne schválenou strelnicou na luky a kuše. V zime trénujeme pravidelne v našej novej lukostreleckej hale, ktorá je súčasťou lukostreleckého obchodu LUK.sk (2. a 3. obr.). Tréningy a kurzy sú pod odborným vedením trénerov, ktorí sú  súťažní strelci. Počas inštruktáži strieľate s modernou výbavou, ktorú Vám pripravíme na mieru a výuku realizujeme modernými metódami, ktoré umožňujú úplným začiatočníkom pomerne rýchle zvládnutie základov tohto kráľovského športu. Sami sme lukostrelci a účíme strieľať nových lukostrelcov, berieme to ako naše poslanie. Realizujeme profesionálnu lukostreľbu a kurzy, to nás výrazne odlišuje od rôznych iných subjektov a "kváziinštruktorov", ktorí nováčikom často prakticky len dajú výbavu do ruky, hoci to môže z diaľky vyzerať, že ich strieľať učia, no presne triafať ich už nenaučia. Radi Vás presvedčíme, že si plne stojíme za tým, čo a ako Vám vieme ponúknuť a že u nás lukostreľba bude pre Vás skutočným zážitkom. 

Hlavným trénerom a zakladateľom klubu je Ing. Michal Velčík, ktorý stále aktívne súťaží z olympijského luku už 27 rokov (od r. 1993), založil a vedie 1. Lukostrelecký obchod na Slovensku vo Viničnom a napísal pre začínajúcich strelcov prvú ucelenú publikáciu Športová lukostreľba, ktorá je učebnicou základných techník streľby z luku. (voľne na stiahnutie na www.LUK.sk)
Na našej strelnici je možné strieľať aj kladkovým lukom a kušou. Vieme Vám tieto zážitky sprostredkovať ako aj ponúknuť služby inštruktorov. Taktiež po celom Slovensku organizujeme firemné akcie a teambuildingy a iné skupinové zážitkové akcie (www.havefun.sk). V zime sme v hale vo Viničnom LUK.sk, kde sa pokračuje v tréningoch a kurzoch, keďže lukostreľba už je dnes celoročným športom, ktorý sa dá začať a vykonávať prakticky v každom veku, čím viac času na lukostreľbu máte, tým lepšie môžete triafať. Veríme, že sa rovnako nadchnete pre tento šport a objavíte v ňom nielen relax a športové vyžitie ale pre mnohých sa stane neoddeliteľnou súčasťou života a doslova životným štýlom. Silné zanietenie, radosť a nadšenie z tohto viac než športu sa odrážajú aj v názve nášho klubu.

Tešíme sa na Vašu návštevu

Lukostrelci z klubu ELÁN

DSC_0233

lukostrelba strelba.sk 4

lukostrelba ELAN