Letná súťaž v 3D lukostreľbe na Čiernej Vode v golfovom areáli hotela Agátka 19.júna 2021 (sobota)

Priatelia lukostrelci,

Lukostrelecký klub ELÁN a  Vás pozýva na letný pretek v 3D lukostreľbe priamo na golfovom ihrisku a stálom 3D parkúre ELÁN v areáli hotela Agátka na Čiernej Vode v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda dňa 19. júna 2021 /sobota/ (GPS: 48.224836, 17.231657  ). Vítaný je každý, kto má luk a šípy, tak rekreační začínajúci príležitostní strelci ako aj skúsení súťažní lukostrelci každej vekovej kategórie, každý v kategórii svojho typu luku (deti, ženy, muži, seniori). Tento pretek je aj pre hobby lukostrelcov, ktorých tradične býva väčšina, je vytvorená aj HOBBY kategória pre dospelých !

Podľa aktuálnych nariadení je potrebné, aby každý dodržiaval nariadenia o testovaní a tiež pre tých, ktorí sa testovať nemusia, uvedené na konci tejto pozvánky (v súčasnosti stačí 72 hodinový Ag test/PCR test, potvrdenie o očkovaní alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia).

Registrovať sa môžete do piatku 18.6. do 12:00 hod na tel. 0910 90 90 88 alebo na mail luk@luk.sk.

 

3D okruh bude pozostávať z 28 terčov 3D figurín, strieľať sa bude jeden okruh po 2 šípy na každý terč. 3D okruh má asi 1,2 km, všetky terče sú na členitom golfovom ihrisku aj s miernymi prevýšeniami. Okruh na Čiernej Vode je stabilne postavený s 28 zvieratami a strelci si ho môžu prísť do termínu súťaže natrénovať, nebudeme ho meniť na túto súťaž (len v prípade väčšieho počtu strelcov ho doplníme) !

ČASOVÝ HARMONOGRAM
8:30 – 9:45 príchod a prezentácia účastníkov
8:30 – 9:45 tréning na terče na strelnici
10:00 – 10:15 privítanie účastníkov, rozlosovanie
10:30 – cca 14:30 samotná súťaž
12:00 – 14:30 obed počas súťaže
cca 15:00 – 16:00 vyhodnotenie a ukončenie súťaže

Divízie lukov, do ktorej sa môžete prihlásiť:

* PBHB do 63´´ – tradičné luky /primitívne luky bez výrezu na uloženie šípu – maďarský luk, mongolský, skítsky,-jazdecký luk/ len drevené šípy sú povolené v tejto kategórii
*Longbow min 64´´(dlhý anglický priamy luk, aj s výrezom) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Tradičný longbow min 64´´ (dlhý anglický priamy luk, bez výrezu) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Olympijský luk /športový reflexný luk so zameriavačom
*Kladkový luk (HU/ CU ),
*BB barebow – holý luk bez stabilizátorov a zameriavačov /športový reflexný alebo lovecký luk bez zameriavača/ kovový stred luku, alebo aj  drevený stred s opierkou a základkou, závažie
*TRRB tradičný reflexný luk (len drevený stred, plastová základka alebo výstelka, bez závaží)

V akej kategórii môžete súťažiť, z akej vzdialenosti (vek, luk, skúsenosti):

1/Deti do 12 rokov vrátane (ešte nemali 13 rokov) všetky divízie lukov strieľajú z najkratších vzdialeností (biely kolík), maximálna strelecká vzdialenosť je 15 metrov. Patria sem aj deti do 12 rokov so zameriavačom (aj deti kladkový luk do 12 rokov).
2/Tradičné luky PBHB, longbow a holé luky BB strieľajú z modrého Kolíka (stredná vzdialenosť), maximálna vzdialenosť je 27 metrov. Aj juniori a deti od 13+ rokov.
3/ Olympijské luky so zameriavačom strieľajú z najdlhších vzdialeností ako kladkové luky (červený kolík).
4/ Kladkové luky strieľajú z najdlhších vzdialeností (červený kolík). maximálna vzdialenosť je 45 m. Deti 13-15 rokov (ak ešte nemali 16 r.) kladkový a olympijský luk strieľajú z modrého Kolíka.
5/ Hobby kategória juniori a dospelí so skúsenosťou s lukostreľbou do 1 roka strieľajú z najkratších vzdialeností biely kolík (do 15m) všetky luky okrem kladkových lukov (hobby kladkové luky dospelí strieľajú z modrého kolíka do 27 m.) Hobby kategória umožňuje štart do súťažnej lukostreľby a to streľbou z malej vzdialenosti, ak máte málo skúseností alebo sa necítite na štandardnú vzdialenosť, prihláste sa práve do tejto kategórie.
6/ Kategória senior nad 50 rokov podľa príslušného luku. (Olympijský luk a kladkový luk strieľajú z červeného kolíka a ostatné luky z modrého kolíka)

 


Štartovné:
Dospelí od 18 rokov 16 Eur, Juniori (13-17r) 12 Eur, Deti (do 12 rokov) 8 Eur

Vyhodnocuje sa kategória, v ktorej sú zastúpení aspoň 4 strelci, platí to aj pre kategórie žien, ktoré strieľajú z rôznych lukov. Ak nie je dosť strelcov, tak sa kategórie logicky spájajú. Pre víťazov sú pripravené medaile a sladké ceny.

Prihlášku na súťaž je potrebné urobiť najneskôr do 17.júna 2021 prostredníctvom el. prihlasovacieho formulára, ktorý Vám príde ako link do emailu (tým na ktorých máme email). Pre prihlásenie na súťaž vyplňte v el. Formulári požadované údaje a zaregistrujte seba, prípadne iných strelcov. Tí, čo nie sú v našej databáze lukostrelcov, alebo im neprišla pozvánka, môžu nám napísať na luk@luk.sk, my ich zaregistrujeme. V prípade bližších otázok k podujatiu nám neváhajte zavolať na 0910 90 90 88.

Strelci štartujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinní dodržiavať prevádzkový poriadok v areáli. Usporiadateľ nenesie zodpovednosť za škody, ktoré vzniknú nedodržiavaním pravidiel 3D lukostreľby na cvičnej strelnici a 3D okruhu. Deti do 12 rokov môžu strieľať 3D okruh len v sprievode rodiča alebo zodpovednej osoby. Obed si môže každý účastník objednať pri registrácii vopred na pretek prostredníctvom el. formuláru (alebo poslať email s prihlásením osoby a typu luku, ktorým bude strieľať a uvedením, či má záujem o obed), hotel poskytuje obedové menu  (polievka, hlavné jedlo a dezert za 5,50 Eur). V areáli je reštaurácia, ktorá pripraví obed (kura s ryžou, alebo sa dá vybrať aj mimo menu a´la karte za príslušné ceny )

Tešíme sa na Vašu účasť. Klub ELÁN

Covid opatrenia a nariadenia

Testovať sa musia všetky osoby – súťažiaci, sprievodné osoby, organizačný tím – okrem doleuvedených osôb.

Kto sa nemusí testovať (tieto osoby idú s príslušným potvrdením priamo na registráciu):

a) osoba bola zaočkovaná druhou dávkou mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní (Pfizer, Moderna)
b) osoba bola zaočkovaná prvou dávkou vektorovej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne (Astra Zeneca, Sputnik, Johnson)
c) osoba je viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovouvakcínou), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,
d) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
e) ide o osobu do 10 rokov veku
f) osoby, ktoré sa otestujú v inom testovacom mieste a prinesú potvrdenie s negatívnym výsledkom. Test musí byť starý max. 24 hodín (okres Senec je v týždni oznámenia súťaže žltým okresom, tak postačuje aj 24-hodinový AG test)

 

Fotky z 3D parkúru na Čiernej Vode a zo súťaží v 3D lukostreľbe  klubu ELÁN v tomto golfovom a lukostreleckom areáli