Jarná súťaž v 3D lukostreľbe klubu ELÁN na Bielej Skale 3. apríla

3D lukostrelecký turnaj na Bielej Skale

Priatelia lukostrelci,

Lukostrelecký klub ELÁN a  Vás pozýva na výnimočný jarný pretek v 3D lukostreľbe na úplne novom mieste a to v nádhernom lesnom areáli hlboko v lesoch Malých Karpát, v Častej- Píle asi 5 km od Červeného Kameňa vo veľkom súkromnom areáli uprostred zvernice, je to bývalá detská ozdravovňa, ktorú prevzali milí ľudia a umožnili nám usporiadať tu súťaž.

Tentoraz Vás pozývame nielen na 3D súťaž v nedeľu, ale pre tých, čo budú mať záujem si urobiť pohodový víkend, môžu prísť už deň vopred a zatrénovať si s nami na farebné terče (cvičná strelnica bude k dispozícii v sobotu od 15:00 do 18:00 ) a večer si posedieť s nami pri ohni priamo v areáli. Toto miesto je oáza pokoja, bez hluku áut , priamo v lese. Link na areál: https://bielaskala.com/index.php/home-alias

Súťaž je 3. apríla (nedeľa) 2022 GPS: 48.413166, 17.284766

Pre ubytovanie v sobotu 2. apríla v areáli volajte čím skôr, je len limitovaný počet miest !
(20 Eur na osobu, raňajky švédske stoly 10 Eur, pre rezerv. volajte číslo 0918 986808 )

Na súťaž je vítaný každý, kto má luk a šípy, tak rekreační začínajúci a príležitostní lukostrelci ako aj skúsení súťažní lukostrelci každej vekovej kategórie, každý v kategórii svojho typu luku (deti, ženy, muži, seniori). Tento pretek je aj pre hobby lukostrelcov, ktorých tradične býva väčšina, je vytvorená aj HOBBY kategória pre dospelých, teda úplných nováčikov !

3D okruh bude pozostávať z 28 terčov 3D figurín, strieľať sa bude jeden okruh po 2 šípy na každý terč. 3D okruh bude mať asi 1,5 km, všetky terče sú v členitom lesnom areáli a priľahlom lese s terénnymi prevýšeniami, terče budú aj na lúke a je tam aj jazierko, strieľať sa bude aj cez vodu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
8:00 – 9:45 príchod a prezentácia účastníkov
8:00 – 9:45 tréning na terče na cvičnej strelnici
10:00 – 10:15 privítanie účastníkov, rozlosovanie
10:30 – 15:30 pretek
12:30 -14:00 – obed priebežne počas peteku
15:30 – 16:30 približný čas vyhodnotenia a ukončenia preteku

Divízie lukov, do ktorej sa môžete prihlásiť:

* PBHB do 63´´ – tradičné luky /primitívne luky bez výrezu na uloženie šípu – maďarský luk, mongolský, skítsky,-jazdecký luk/ len drevené šípy sú povolené v tejto kategórii
*Longbow min 64´´ LB (dlhý anglický priamy luk, aj s výrezom) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Tradičný longbow TRLB min 64´´ (dlhý anglický priamy luk, bez výrezu) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Olympijský luk OL/športový reflexný luk so zameriavačom, dlhé stabilizátory
*Kladkový luk (HU- kratší lovecký luk / CU – zameriavač s lupou, dlhé stabilizátory ),
*BB barebow – holý luk bez stabilizátorov a zameriavačov /športový reflexný alebo lovecký luk bez zameriavača/ kovový stred luku, alebo aj  drevený stred s opierkou a základkou, závažie/
*TRRB tradičný reflexný luk (len drevený stred, plastová základka alebo výstelka, bez závaží a bez gumových tlmičov)

Vekové kategórie:

1/Deti do 12 rokov vrátane (ešte nemali 13 rokov) všetky divízie lukov strieľajú z najkratších vzdialeností (biely kolík), maximálna strelecká vzdialenosť je 15 metrov. Patria sem aj deti do 12 rokov so zameriavačom (aj deti kladkový luk do 12 rokov).
2/Tradičné luky PBHB, longbow a holé luky BB strieľajú z modrého Kolíka (stredná vzdialenosť), maximálna vzdialenosť je 27 metrov. Aj juniori a deti od 13+ rokov.
3/ Olympijské luky so zameriavačom strieľajú z najdlhších vzdialeností ako kladkové luky (červený kolík).
4/ Kladkové luky strieľajú z najdlhších vzdialeností (červený kolík). maximálna vzdialenosť je 45 m. Deti 13-15 rokov (ak ešte nemali 16 r.) kladkový a olympijský luk strieľajú z modrého Kolíka.
5/ Hobby kategória sú juniori a dospelí so skúsenosťou s lukostreľbou do 1 roka strieľajú z najkratších vzdialeností biely kolík (do 15m) všetky luky okrem kladkových lukov (hobby -začiatočníci kladkové luky dospelí môžu strieľať z modrého kolíka do 27 m.) Hobby kategória umožňuje štart do súťažnej lukostreľby a to streľbou z malej vzdialenosti, ak máte málo skúseností alebo sa necítite na štandardnú vzdialenosť, prihláste sa práve do tejto kategórie.


Štartovné:
Dospelí od 18 rokov 17 Eur, Juniori (13-17r) 13 Eur, Deti (do 12 rokov) 9 Eur

Vyhodnocuje sa kategória, v ktorej sú zastúpení aspoň 4 strelci, platí to aj pre kategórie žien, veteránov a juniorov strieľajúcich z rôznych lukov. Ak nie je dosť strelcov, tak sa najbližšie kategórie spájajú. Pre víťazov sú pripravené medaile.

Prihlášku na pretek je potrebné urobiť najneskôr do 31.marca 2022 (do 12:00) prostredníctvom el. prihlasovacieho formulára na stránke www.archery3d.sk. Pre prihlásenie na pretek vyplňte v el. Formulári požadované údaje a zaregistrujte seba, prípadne iných strelcov. Obed si treba takisto objednať vo formulári pre seba, prípadne aj sprevádzajúce osoby. Tí, čo nepoznajú tento spôsob registrácie, môžu nám napísať na luk@luk.sk, my ich navigujeme. V prípade bližších otázok k podujatiu nám neváhajte zavolať na 0910 90 90 88. (Číslo licencie a klub netreba vypĺňať ak ho nemáte)

Ako obed sa bude podávať divinový guláš a pre vegetariánov bude vegetariánska verzia gulášu, obe v cene 5,50 Eur. K dispozícii bude bufet s občerstvením po celý čas súťaže.

Apelujeme na strelcov, aby sa snažili zviezť a spájať v autách kvôli obmedzenému počtu miest na parkovanie v areáli. Pred vstupom do zvernice bude stáť asistent na parkovanie a ten bude púšťať do zvernice len autá s naplnenou kapacitou (min. 3 ľudia). Preto je lepšie ak ľudia, ktorí sú v aute samostatne alebo dvaja prídu najprv na parkovisko Červeného kameňa a tam sa buď pridajú k niekomu do auta alebo niekoho zoberú do svojho auta. Ak sa naplní kapacita áut, ktoré môžu byť v areáli, autá budú presmerované asistentom na záchytné parkovisko na ČK, odkiaľ ľudí odvezieme do areálu (cca 5 km). To isté platí aj pre tých, ktorí chcú prísť už v sobotu, s nimi sa dohodneme na mieste ako s parkovaním. ČK. GPS parkoviska ČK : 48.395347, 17.332378

Strelci štartujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinní dodržiavať prevádzkový poriadok v areáli. Usporiadateľ nenesie zodpovednosť za škody, ktoré vzniknú nedodržiavaním pravidiel 3D lukostreľby na cvičnej strelnici a 3D okruhu. Deti do 12 rokov môžu strieľať 3D okruh len v sprievode rodiča alebo zodpovednej osoby.

Tešíme sa na Vašu účasť. Klub ELÁN