Cenník služieb je platný od 1.1.2018

Vážení záujemci o lukostreľbu,

Klub ELÁN robí pre nováčikov aj pokročilejších strelcov, ženy, muži aj deti jednorazové aj dlhodobé kurzy výuky športovej lukostreľby s individuálnym trénerom/trénerkou. Viac informácií Vám poskytneme na čísle 0910 90 90 88. Chceme vyzdvihnúť a upozorniť, že realizujeme už 10 rokov výuku profesionálnej lukostreľby, čo nás výrazne odlišuje od ostatných poskytovateľov vyslovene ultra-hobby lukostreľby, často žiaľ šarlatánov, ktorých už je nemálo na Slovensku. Naši tréneri majú dlhoročné skúsenosti s vedením tréningu a metodiky výuky, sú súťažní lukostrelci a ľudí skutočne naučíme základy techniky streľby alebo zlepšíme ich techniku streľby aj pokročilým strelcom pri dlhodobej angažovanosti.

Outdoor lukostrelecká sezóna v Bernolákove skončila v októbri. Členovia klubu ELÁN sa presunuli z vonkajšej strelnice v Bernolákove do vnútorných priestorov v novej lukostreleckej hale vo Viničnom (súčasť lukostreleckého obchodu LUK.sk), ktorú sme otvorili po 2 rokoch prestavby. Hala je plne pripravená na tréningy v lukostreľbe a 3D lukostreľbe pre všetky typy lukov, terče, terčovnice a 3D terče sú k dispozícii. Pripravené sú terče na vzdialenosť do 20 m. Pripravili sme aj novinku pre fanúšikov akčných športov a adrenalínu a to je boj s lukom s bezpečnými šípmi u nás v hale, kde  pripravené ihrisko až pre 16 ľudí, určené pre všetkých a hlavne aj pre tých, ktorí ešte z luku nestrieľali od 8 rokov veku. (viac info na www.bojslukom.sk). Môžete sa stať členom klubu ELÁN (viď podmienky), prípadne si prísť spolu s nami zatrénovať od októbra do apríla v tieto dni:

kolaz 1

Otváracie hodiny lukostreleckej haly (denná prevádzka) platné od 8.1.2018. Vždy odporúčame zavolať vopred najmä na streľbu v sobotu a nedeľu je to nutné:

pondelok od 17:30 - 20:00
v utorok od 10:30 do 19:00
streda od 8:30 do 20:00
štvrtok od 10:30 do 19:00
piatok od 8:30 do 20:00
v sobotu od 9:00 do 17:00 (zavolajte vopred), je tiež otvorený aj lukostrelecký obchod LUK.sk
nedeľa  výlučne na objednávku a po dohode vopred, ak je viac záujemcov (aspoň 8 ľudí, najneskôr treba volať v piatok).

Odporúčame si priniesť prezuvky na streľbu v hale. V prípade chladného počasia je hala vykurovaná (v časoch pondelok, streda, piatok od 17:30 - 20:00).

Od 1. apríla 2018 začne opäť  outdoor sezóna  v lukostreleckom areáli v Bernolákove (golfový areál Black river, vstup cez Theresia kaštieľ Bernolákovo).elan archery slovakia
Vždy je potrebné zavolať vopred pred Vašou návštevou a objednať sa na lukostreľbu, aby sme Vám pripravili výstroj individuálne na daného strelca, čo vyžaduje určitý čas prípravy, nie je na strelnici denná prevádzka, lukostreľbu si môžete vyskúšať počas tréningov klubu v hore uvedených dňoch a časoch. V prípade, že potrebujete zabezpečiť inštruktora je potrebné sa dohodnúť na podrobnostiach vopred. Ak nemáte svoju lukostreleckú výbavu vieme Vám ju samozrejme zapožičať. Mimo týchto tréningových termínov nás môžu skupinoví záujemcovia o streľbu z lukov a kuší alebo o firemné akcie kontaktovať na adrese strelba@strelba.sk alebo na telefónnom čísle 0910 90 90 88 (odporúčame zavolať než písať email, na tel. sme vždy dostupní).

Poplatky na streľbu v hale sú rovnaké ako vo vonkajšom areáli, uvedené nižšie.

Poplatky pre záujemcov, ktorí si chcú prísť zastrieľať do lukostreleckého areálu/ lukostreleckej haly:

 • Strieľanie s vlastným lukom a výstrojom /2 hod/: 8 € (10 € luky nad 50 lbs), deti do 12 rokov 7 €
  /prenájom terčovnice a terča aj 3D zviera, pre reflexné luky, longbow, jazdecké luky/  
 • Strieľanie s vlastným kladkovým lukom a výstrojom /2 hod/: 10 €/  (12 € je pre luk nad 61+ libier/
  /prenájom terčovnice a terča, 3D zviera, pre kladkové luky do 60 libier  /
 • Strieľanie so zapožičaným športovým lukom - zapožičanie luku a výbavy /2 hod/: 16 € (deti do 12 rokov 12 €/ osobu)
  /luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica, 3D zviera/
 • Strieľanie so zapožičaným kladkovým lukom (ak strelec už absolvoval aspoň jednu hodinu s inštruktorom, alebo už vie strieľať) -
  zapožičanie luku a výbavy /2 hod/: 21 € luk KINETIC 30-70lbs/kladkový luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica, 3D zviera/, 28 Eur Luk HOYT CRX 35 50-60lbs
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 1 osoba - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod): 44 €
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 2 osoby - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod): 64 €
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 3 osoby - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod) : 82 €
 • Strieľanie so zapožičaným kladkovým lukom s inštruktorom - zapožičanie kladkového luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod):
  49 € /inštruktor, kladkový luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica/
 • streľba/strelnica na 5 rôznych súťažných  3D zvieracích terčov /2 hod./ 17 Eur pre luky do 40 lbs (vrátane streľby na bežné terče), 19 Eur luky nad 40 lbs.

Luky na zapožičanie

Poskytujeme Vám profesionálnu lukostreľbu a k tomu patrí aj adekvátna kvalitná kompletná výbava lukostrelca, ktorú si môžete u nás požičať. Požičiavame moderné športové luky pre dospelých aj deti, tradičné luky a kladkové luky. Vybrať si môžete z viacerých typov lukov:

1,2,3 športové reflexné luky (buď so zameriavačom a stabilizátormi alebo ako holý luk (3)
4,5 kladkové luky (4 dlhší terčový silný luk pre pokročilých strelcov a 5 kratší lovecký luk pre začínajúcich strelcov a ženy)
6,7 športové reflexné luky pre deti
8 reflexný športový luk s dreveným stredom pre dospelých
9 longbow - dlhý anglický luk
10 reflexný tradičný lovecký luk
11 reflexný krátky lovecký luk
12 primitívny staromaďarský luk

vsetkz luky

Inštruktor lukostreľby

Osobná odborná inštruktáž základných techník lukostreľby odborným inštruktorom lukostreľby, osobne sa Vám venuje celú hodinu, učí Vás techniku lukostreľby a snaží sa naučiť Vás strieľať čo najpresnejšie z luku. Po takejto hodine garantujeme nováčikom aj mierne pokročilých strelcov zlepšenie ich sústrelu a výsledkov strieľania. Venovať sa Vám bude súťažný lukostrelec/lukostrelkyňa, ktorý/a už niekoľko rokov strieľa súťažne z luku, teda venovať sa Vám bude kompetentný tréner s viacročnými skúsenosťami v lukostreľbe. Tieto tréningy už realizujeme cez 10 rokov, naši inštruktori a tréneri prešli dlhodobými školeniami.

1/ 1 osoba - Streľba s inštruktorom (s vlastným lukom) je 28 Eur na 1 hod / 1 osoba. (Strelnica je + 8 Eur na 2 hod / osobu
2/ 2 osoby - Výhodnejšie je to pre 2 osoby (s vlastným lukom), cena je 32 Eur na 1 hod/ 2 osoby (Strelnica je + 8 Eur na 2 hod/ 1 osobu)
3/ 3 osoby-  Najvýhodnejšie je to pre 3 osoby (s vlastným lukom), cena je 34 Eur na 1 hod/ 3 osoby. (Strelnica je + 8 Eur na 2 hod/ 1 osobu)

Kuše na zapožičanie (vonku aj v hale)

 • 1.Reflexná lovecká kuša EXCALIBUR APEX (90 lbs) a výbava na 1,5 hod:  15 € (natiahne aj dieťa od 14 rokov, vhodná pre ženy)
  /kuša, šípy, terčovnica, terč, podložka/ klasické otvorené mieridlo, streľba na 25-30 metrov vonku a do 20m v hale. Možnosť strieľať samostatne po celý čas, ľahké nabíjanie a presná streľba na kratšie lovecké vzdialenosti do 25 m.
 • 2. Reflexná lovecká kuša EXCALIBUR Vixen camo (150 lbs) a výbava na 1,5 hod:  18 €
  /kuša, šípy, terčovnica, terč, podložka/ optika 4x 32, streľba na 30 metrov vonku a do 20m v hale. Možnosť strieľať samostatne po celý čas, ľahké nabíjanie a presná streľba na kratšie lovecké vzdialenosti do 50 m.
 • 3. Kladková kuša SKORPION (185 lbs) 320 fps
  ( 5 šípov, pomocný napínač tetivy, terč, terčovnica, úvodné stručné zaškolenie, strelec neskôr strieľa sám bez nutnosti inštruktora, súčasťou je podložka na streľbu v ľahu. ) Súčasťou kuše je kvalitná optika s podsvieteným krížom. Streľba je do 50-60 metrov vonku, v hale do 20 metrov.  Cena 18 € / 1,5 hod/.
 • 4. Reflexná výkonná lovecká kuša EXCALIBUR EXOCET 200 lbs 330 fps (90 kg, 108 m/s) s optikou 4-12 x zoom, dvojnožkou na presnú streľbu v ľahu. Dostrel do 80m na terč. Výkonná lovecká aj športová kuša so slušnou presnosťou do 60 metrov. Cena: 20  / 1,5 hod.
 • 5. Kladková výkonná lovecká kuša BOWTECH STRYKER 350 fps, 130 lbs, výkonná a efektívna lovecká kuša na športovú streľbu do 80 metrov. Streľba možná aj bez inštruktora, úvodné zaškolenie je komplexnejšie. Súčasťou je optika 3x32 zoom. Cena 25 / 1,5 hod.
 • 6. Replika renesančnej kuše a výbava na 1,5 hod:  15 € /kuša, drevené šípy, slamená terčovnica s terčom/
 • 7. Kladková superkuša PSE TAC 15i, 400 fps - jedna z najrýchlejších kuší na svete. Streľba možná až na 100 m, strieľa sa v ľahu s dvojnožkou. súčasťou je podsvietená optika 2-7 zoom, teleskopická pažba, naťahovanie pomocou kľuky. Veľmi presná kuša aj pri dlhých vzdialenostiach, 4 šípy k dispozícii. Streľba pod dohľadom inštruktora strelnice počas zaškoleniam /správca inštruktor je prítomný na strelnici počas celej doby strieľania s touto kušou, streľba samostatne po zbytok času streľby. Cena 65 / 2 hod čistého času vrátane zaškoľovania inštruktorom/. Možná streľba vonku aj vnútri (18 m).
 • Strieľanie z vlastnej kuše /1,5 hod/: 10 € ( 12 € pre kušu nad 176 libier)  /prenájom terčovnice a terča/

kuse vsetky

3D lukostreľba /osoba/:  (závislé od počtu ľudí) od 20-35 Eur/ osobu (od 20 €/osobu pre 30 ľudí, 27 € nad 20 ľudí a  35 € / osobu pre 10 ľudí, minimálna cena je 350 Eur) ( je možné aj v lukostreleckej hale vo Viničnom)
/absolvovanie 3D okruhu 10 zvierat a základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, celá akcia trvá cca do 3-4 hodín (platí pre objednávku na konkrétny dátum, minimálny počet  osôb je 10 (kvôli cenníku pre firemné akcie, alebo hromadne organizované eventy kontaktujte: kontakt@havefun.sk, 0948 18 38 18)

Superbalíček lukov a kuší - rôzne luky a kuše s inštruktorom na jednom mieste/trvanie cca 2-2,5 hod/:  od 99 €  (možné aj v hale)

Základný kurz streľby z tradičného maďarského luku (luk 12), longbow (luk 9), kladkového luku (luk 5) a moderného reflexného luku (jeden z lukov 1/2/3/8),  z  reflexnej aj kladkovej kuše (kuše 1 a 3). Klient bude  oboznámený s bezpečnostnými predpismi a so správnym zaobchádzaním lukov a kuší. Strelcom bude požičané a predstavené kompletné vybavenie / luky, kuše, šípy, terčovnica so stojanom, terče, chrániče/ a zadelený inštruktor, ktorý im predvedie detailnú inštruktáž o streľbe z každej zo zbraní a bude viesť odborne celý ich výcvik. Cena je kompletná vrátane prenájmu strelnice.

1 osoba               99 €
2 osoby              109 €
3 osoby              129 €
4 osoby              149 €

Superbalíček všetkých základných typov lukov /trvanie cca do 2 hod/:  od 69 €  (možné aj v hale)

Základný kurz streľby z tradičného staromaďarského luku (luk 12), strieľanie zo stredovekého longbow (luk Robina Hooda, luk 9), moderného športového luku (jeden z lukov 1/2/3/8) so zameriavačom aj bez a moderného kladkového luku (luk 5). Klient bude  oboznámený s bezpečnostnými predpismi a so správnym zaobchádzaním lukov. Strelcom bude požičané a predstavené kompletné vybavenie / luky, šípy, terčovnica so stojanom, terče, chrániče/ a zadelený inštruktor, ktorý im predvedie detailnú inštruktáž o streľbe z každej zo zbraní a bude viesť odborne celý ich výcvik. Cena je komplet vrátane prenájmu strelnice.

1 osoba               69  €
2 osoby              89 €
3 osoby             109 €
4 osoby              129 €

Dress code vonkajšieho areálu (apríl - október)

Všetci návštevníci lukostreleckého areálu počas vonkajšej sezóny sa nachádzajú v priestoroch golfového areálu, v ktorom platí dress code (povolené oblečenie). Je povolené športové oblečenie nekrikľavých farieb alebo akékoľvek oblečenie na bežné nosenie  OKREM MODRÝCH JEANSOV !!! a oblečenia, ktoré je zjavne a výrazne obnosené (staré tepláky a pod). Rifle môžu byť inej farby ale vyhnite sa modrým rifliam, môže sa stať že Vás golfový marshall vykáže z areálu. Je to prestížny areál a preto je v záujme každého návštevníka, aby sa prispôsobil podmienkam, ktoré prevádzkovateľ vyžaduje. Ženám odporúčame, aby si nenosili v žiadnom prípade topánky s vysokým opätkom kvôli bezpečnosti. Oblečte sa pohodlne a príjemne s dôrazom na rešpektovanie hore uvedených podmienok. 

Pohyb po golfovom areáli

Je prísne zakázané vstupovať na golfové trávniky. Na lukostreleckú strelnicu sa dostanete od vstupu po ceste okolo kaštieľa smerom na dolné gofové ihrisko. V prípade, že k nám idete po prvýkrát väčšinou Vás počká niektorý z našich inštruktorov aby ste neminuli správnu cestu. Ak uvidíte hrať golfistov, či už odpaľovať loptičku alebo patovať na greene, je treba počkať vo vzdialenosti aspoň 25 metrov a prejsť až keď golfista úder dokončí. Takisto je vo Vašom záujme a bezpečnosti po celý čas chôdze na a zo strelnice, aby ste neobmedzili golfistov v ich hre a nevstupovali im do dráhy. V areáli je prísny zákaz vodenia zvierat a jazda na bicykli či aute. Počas presunu na a zo strelnice dbajte na to, aby ste nerobili hluk a nerušili tak hrajúcich golfistov.