Cenník služieb je platný od 1.1.2019

Vážení záujemci o lukostreľbu,

Klub ELÁN robí pre nováčikov aj pokročilejších strelcov, ženy, muži aj deti jednorazové aj dlhodobé profesionálne kurzy výuky športovej lukostreľby s individuálnym trénerom/trénerkou. Viac informácií Vám poskytneme na čísle 0910 90 90 88. Chceme vyzdvihnúť a upozorniť, že realizujeme už cez 12 rokov výuku profesionálnej lukostreľby, čo nás výrazne odlišuje od ostatných poskytovateľov vyslovene hobby lukostreľby. Naši tréneri majú dlhoročné skúsenosti s vedením tréningu a metodiky výuky, sú súťažní lukostrelci a ľudí skutočne naučíme základy techniky streľby z luku alebo zlepšíme ich techniku streľby aj pokročilým strelcom pri pravidelných a  dlhodobých návštevách.

Indoor lukostrelecká aréna

Členovia klubu ELÁN od 15. októbra 2019 až do začiatku apríla 2020 trénujú vo vnútornej lukostreleckej aréne vo Viničnom (súčasť lukostreleckého obchodu LUK.sk). Hala je plne pripravená na tréningy v lukostreľbe a 3D lukostreľbe celoročne pre všetkých a pre všetky typy lukov, terče, terčovnice a 3D terče sú k dispozícii. Pripravené sú terče na vzdialenosť do 20 m. V prípade, že potrebujete zabezpečiť inštruktora je potrebné sa dohodnúť na podrobnostiach vopred Pripravili sme aj novinku pre fanúšikov akčných športov a adrenalínu a to je boj s lukom s bezpečnými šípmi u nás v hale, kde  pripravené ihrisko až pre 16 ľudí, určené pre všetkých a hlavne aj pre tých, ktorí ešte z luku nestrieľali od 140 + cm. (viac info na www.bojslukom.sk). Môžete sa stať členom klubu ELÁN (viď podmienky), prípadne si prísť spolu s nami zatrénovať od októbra do apríla v tieto dni:

kolaz 1

Otváracie hodiny lukostreleckej haly (denná prevádzka) platné od 8.1.2019. Vždy odporúčame zavolať vopred najmä na streľbu v sobotu a nedeľu je to nutné:

pondelok: od 8:30 do 17:00
v utorok od 8:30 do 17:00
streda od 8:30 do 17:00
štvrtok od 10:30 do 19:00
piatok od 8:30 do 17:00
v sobotu od 9:00 do 16:00 (zavolajte prosím vopred), je tiež vtedy otvorený aj lukostrelecký obchod LUK.sk
nedeľa  výlučne na objednávku a po dohode vopred, ak je viac záujemcov (aspoň 8 ľudí, najneskôr treba volať/rezervovať termín v piatok pred akciou).

Odporúčame si priniesť prezuvky na streľbu v hale.

Outdoor lukostrelecký areál

Outdoor sezóna v Bernolákove začala 1. Apríla 2019  v lukostreleckom areáli  (golfový areál Black river, vstup cez Theresia kaštieľ Bernolákovo).elan archery slovakia
Vždy je potrebné zavolať vopred pred Vašou návštevou a objednať sa na lukostreľbu, aby sme Vám pripravili výstroj individuálne na daného strelca, čo vyžaduje určitý čas prípravy, nie je na strelnici denná/stála prevádzka alebo služba, lukostreľbu si môžete vyskúšať počas tréningov klubu v pondelok, stredu a piatok od 17:30 do 20:00. V prípade, že potrebujete zabezpečiť inštruktora je potrebné sa dohodnúť na termíne a detailoch vopred. Ak nemáte svoju lukostreleckú výbavu vieme Vám ju samozrejme zapožičať, máme rôzne typy lukov v rôznych silách a veľkostiach k dispozícii. Mimo týchto tréningových termínov nás môžu skupinoví záujemcovia o streľbu z lukov a kuší alebo o firemné akcie kontaktovať na adrese strelba@strelba.sk alebo na telefónnom čísle 0910 90 90 88 (odporúčame zavolať než písať email, na tel. sme vždy dostupní).

Poplatky na streľbu v hale sú rovnaké ako vo vonkajšom areáli, uvedené nižšie.

Poplatky pre záujemcov, ktorí si chcú prísť zastrieľať do lukostreleckého areálu/ lukostreleckej arény:

 • Strieľanie s vlastným lukom /2 hod/: 9 € (10 € luky nad 50 lbs), deti do 12 rokov 7 €
  /prenájom terčovnice a terča aj 3D zviera, pre reflexné luky, longbow, jazdecké luky/  
 • Strieľanie s vlastným kladkovým lukom /2 hod/: 12 € pre kladkové luky do 60 libier (14 € je pre luk nad 61+ libier/
  /prenájom terčovnice a terča, 3D zviera/
 • Strieľanie so zapožičaným športovým lukom - zapožičanie luku a výbavy /2 hod/: 17 € (deti do 12 rokov 13 €/ osobu)
  /luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica, 3D zviera/
 • Strieľanie zo zapožičaným súťažným top reflexným lukom HOYT Formula HPX na 2 hodiny vrátane výbavy: 25 € 
 • Strieľanie so zapožičaným kladkovým lukom bez inštruktora (len ak strelec už absolvoval aspoň jednu hodinu s inštruktorom, alebo už vie strieľať):
  25 € luk KINETIC 25-60 lbs/kladkový luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica, 3D zviera
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 1 osoba - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1+ hod/ + strelnica (spolu 2 hod): 49 €
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 2 osoby - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1+ hod/ + strelnica (spolu 2 hod): 69 €
 • Strieľanie so zapožičaným lukom s inštruktorom 3 osoby - zapožičanie  luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1+ hod/ + strelnica (spolu 2 hod) : 89 €
 • Strieľanie so zapožičaným kladkovým lukom s inštruktorom - zapožičanie kladkového luku a výbavy (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod):
  49,90 € /inštruktor, kladkový luk, šípy, chrániče, terč a terčovnica/
 • Strieľanie s vlastným kladkovým lukom s inštruktorom (2 hod) + inštruktor /1 hod/ + strelnica (spolu 2 hod) : 44 Eur
 • streľba/strelnica na 5 rôznych súťažných  3D zvieracích terčov /2 hod./ 15 Eur pre luky do 40 lbs (vrátane streľby na bežné terče), 17 Eur luky nad 40 lbs. (možné len v indoor v aréne)

Inštruktor lukostreľby / profesionálny tréner lukostreľby

Osobná odborná inštruktáž základných techník lukostreľby odborným inštruktorom lukostreľby, osobne sa Vám venuje celú hodinu, učí Vás techniku lukostreľby a snaží sa naučiť Vás strieľať čo najpresnejšie z luku. Po takejto hodine garantujeme nováčikom aj mierne pokročilých strelcov zlepšenie ich sústrelu a výsledkov strieľania. Venovať sa Vám bude súťažný lukostrelec/lukostrelkyňa, ktorý/a už niekoľko rokov strieľa súťažne z luku, teda venovať sa Vám bude kompetentný tréner s viacročnými skúsenosťami v lukostreľbe. Tieto tréningy už realizujeme cez 11 rokov, naši inštruktori a tréneri prešli dlhodobými školeniami.lukostrelba strelba.sk 1

1/ 1 osoba - Streľba s inštruktorom (s vlastným lukom) je 32 Eur na 1+ hod / 1 osoba. (Strelnica je k tomu +9 Eur na 2 hod / osobu  
2/ 2 osoby - Výhodnejšie je to pre 2 osoby (s vlastným lukom), cena je 35 Eur na 1+ hod/ 2 osoby (Strelnica je + 9 Eur na 2 hod/ 1 osobu)
3/ 3 osoby-  Najvýhodnejšie je to pre 3 osoby (s vlastným lukom), cena je 38 Eur na 1+ hod/ 3 osoby. (Strelnica je + 9 Eur na 2 hod/ 1 osobu)

 

Superbalíček lukov (5 typov lukov) a kuší (2 druhy kuší) s inštruktorom /trvanie cca do 2 hod/:  od 99 €  (možné aj v hale)

Základný kurz streľby z tradičného staromaďarského luku (luk 12), longbow (luk 9), kladkového luku (luk 5) a moderného športového reflexného luku so zameriavačom i bez (jeden z lukov 1/2/3/8), tradičného reflexného loveckého luku (luk 10)  súčasťou je aj moderná reflexná kuša aj kladková kuša (kuše 1 a 3). Klient bude  oboznámený s bezpečnostnými predpismi a so správnym zaobchádzaním lukov a kuší. Strelcom bude požičané a predstavené kompletné vybavenie / luky, kuše, šípy, terčovnica so stojanom, terče, chrániče/ a zadelený jeden inštruktor, ktorý im predvedie detailnú inštruktáž o streľbe z každej zo zbraní a bude viesť odborne celý ich výcvik. Cena je kompletná vrátane prenájmu strelnice. 

longbow lukostrelba

lukostrelba ELAN kladkovy luk

trener lukostrelby

profi kuse retus

 

 

 

 

 

 

1 osoba               99 € ( odporúčané z hľadiska intenzity a kvality tréningu)
2 osoby              109 € (odporúčané z hľadiska ceny aj kvality)
3 osoby              129 € ( maximálne odporúčaný počet ľudí na 1 inštruktora)
4 osoby              149 € (1 inštruktor sa venuje až 4 ľuďom, čo je vhodné ako zábavný event pre 4 ľudí)

 

Superbalíček všetkých základných typov lukov (5 druhov lukov) s inštruktorom  /trvanie cca do 2 hod/:  od 69 €  (možné aj v hale)

Základný kurz streľby z tradičného staromaďarského luku (luk 12), strieľanie zo stredovekého longbow (luk Robina Hooda, luk 9), moderného športového reflexného luku (jeden z lukov 1/2/3/8) so zameriavačom aj bez a moderného kladkového luku (luk 5)., tradičného reflexného loveckého luku (luk 10). Strelec bude  oboznámený s bezpečnostnými predpismi a so správnym zaobchádzaním lukov. Strelcom bude zapožičané a  kompletné vybavenie na streľbu rôznymi lukmi / luky, šípy, terčovnica so stojanom, terče, chrániče/ a zadelený 1 inštruktor/ 1 tréner lukostreľby, ktorý im predvedie detailnú inštruktáž o streľbe z každej zo zbraní a bude viesť odborne celý ich výcvik. Cena je vrátane prenájmu strelnice.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 osoba               69  € ( odporúčané z hľadiska intenzity a kvality tréningu)
2 osoby              89 € (odporúčané z hľadiska ceny aj kvality)
3 osoby             109 € ( maximálne odporúčaný počet ľudí na 1 inštruktora)
4 osoby              129 € (1 inštruktor sa venuje až 4 ľuďom, čo je vhodné ako zábavný event pre 4 ľudí)

Luky na zapožičanie

Poskytujeme Vám profesionálnu lukostreľbu a k tomu patrí aj adekvátna kvalitná kompletná výbava lukostrelca, ktorú si môžete u nás požičať. Požičiavame moderné športové luky pre dospelých aj deti, tradičné luky a kladkové luky. Vybrať si môžete z viacerých typov lukov:

1,2,3 športové reflexné luky (buď so zameriavačom a stabilizátormi alebo ako holý luk (3)
4,5 kladkový luk (4 dlhší terčový silný luk pre pokročilých strelcov a 5 kratší lovecký luk pre začínajúcich strelcov a ženy)
6,7 športové reflexné luky pre deti
8 reflexný športový luk s dreveným stredom pre dospelých
9 longbow - dlhý anglický luk
10 reflexný tradičný lovecký luk
11 reflexný krátky lovecký luk
12 primitívny staromaďarský luk

vsetkz luky

Novinka - streľba zo špičkového súťažného reflexného luku HOYT Formula HPX

Ako prví na Slovensku Vám ponúkame možnosť zastrieľať si z moderného top súťažného reflexného luku značky HOYT s ramenami HOYT. Je to skutočne zážitok pre všetkých, ktorí začínajú s lukostreľbou, ale i tých, ktorí už majú skúsenosť s lukostreľbou a chcú si vyskúšať superkvalitný luk. Jedná sa o dokonale presný a komplexne vyladený luk, s ktorým sa dá strieľať maximálne presne (jeho cena s výbavou je asi 800 Eur). Napríklad dobrý súťažný strelec z neho dokáže strieľať šípy do 4 cm kruhu na 20 m. Poďte si s ním vyskúšať Vaše schopnosti ! Sila luku je prispôsobená možnostiam rekreačného strelca, má len 20 libier, zvládne ho takmer každý muž i žena, ktorá už má aspoň pol roka skúseností s lukostreľbou. K luku je celá výbava (kvalitné šípy, chrániče, tulec). Luk je možné vyskúšať ako holý luk - teda bez zameriavača a stabilizátora (odporúčame pre začínajúcich strelcov), resp. ako olympijský luk (v prípade objednania inštruktora Vás tréner zasvätí aj do tejto najpresnejšej techniky modernej lukostreľby. K luku si môžete objednať i služby inštruktora/ profesionálneho trénera lukostreľby. Požičanie luku je 25 Eur (na 2 hod. vrátane strelnice), prípadne ak si objednáte aj inštruktora, ten je plus 32 Eur na 1 hod/1 osobu, resp. 35 Eur pre 2 osoby/ 1 hod. (Luk je len pre pravákov - držia luk v ľavej ruke, pravou naťahujú tetivu).

1                    3  

 5   2

Kuše na zapožičanie (vonku aj v hale)

 • 1.Reflexná lovecká kuša EXCALIBUR APEX (90 lbs) a výbava na 1,5 hod:  20 € (natiahne aj dieťa od 14 rokov, vhodná pre ženy)
  /kuša, šípy, terčovnica, terč, podložka/ klasické otvorené mieridlo, streľba na 25-30 metrov vonku a do 20m v hale. Možnosť strieľať samostatne po celý čas, ľahké nabíjanie a presná streľba na kratšie lovecké vzdialenosti do 25 m.
 • 2. Reflexná lovecká kuša EXCALIBUR Vixen camo (150 lbs) a výbava na 1,5 hod:  25 €
  /kuša, šípy, terčovnica, terč, podložka/ optika 4 x 32, streľba na 35 metrov vonku a do 20m v hale. Možnosť strieľať samostatne po celý čas, ľahké nabíjanie a presná streľba na kratšie lovecké vzdialenosti do 50 m.
 • 3. Kladková kuša SKORPION (185 lbs) 320 fps
  ( 5 šípov, pomocný napínač tetivy, terč, terčovnica, úvodné stručné zaškolenie, strelec neskôr strieľa sám bez nutnosti inštruktora, súčasťou je podložka na streľbu v ľahu. ) Súčasťou kuše je kvalitná optika s podsvieteným krížom. Streľba je do 50-60 metrov vonku, v hale do 20 metrov.  Cena 25 € / 1,5 hod/.
 • 4. Reflexná výkonná lovecká kuša EXCALIBUR EXOCET 200 lbs 330 fps (90 kg, 108 m/s) s optikou 4-12 x zoom, dvojnožkou na presnú streľbu v ľahu. Dostrel do 80m na terč. Výkonná lovecká aj športová kuša so slušnou presnosťou do 60 metrov. Cena: 25 / 1,5 hod.
 • 5. Kladková lovecká kuša SKORPION XBC250  s 340 fps (obrázok je ilustračný, kuše sa podobajú ), 185 lbs, výkonná a efektívna lovecká kuša na športovú streľbu do 80 metrov. Streľba možná aj bez inštruktora, úvodné zaškolenie je komplexnejšie. Súčasťou je optika 3x32 zoom. Cena 20 / 1,5 hod.
 • 6. Replika renesančnej 90 lbs kuše a výbava na 1,5 hod:  15 € /kuša, drevené šípy, slamená terčovnica s terčom/
 • 7. Kladková superkuša PSE TAC 15i, 400 fps - jedna z najrýchlejších a najpresnejších kuší na svete, sústrel 2 cm na 20 metrov. Streľba možná až na 100 m, strieľa sa v ľahu s dvojnožkou/bipodom. súčasťou je podsvietená optika 2-7 zoom, teleskopická pažba, naťahovanie pomocou kľuky. Veľmi presná kuša aj pri dlhých vzdialenostiach, 4 šípy k dispozícii. Streľba pod dohľadom inštruktora strelnice počas zaškoleniam /správca inštruktor je prítomný na strelnici počas celej doby strieľania s touto kušou, streľba samostatne po zbytok času streľby. Cena 79 / 2 hod vrátane zaškoľovania inštruktorom/. Možná streľba vonku aj vnútri (20 m).
 • Strieľanie z vlastnej kuše /1,5 hod/: 12 € ( 14 € pre kušu nad 176 libier alebo 300 fps)  /prenájom terčovnice, miesta na strelnici a terča/

kuse vsetky

3D lukostreľba - skvelý deluxe teambuilding a firemná akcia

3d bernolakovo

 

Luxusná spoločenská lukostrelecká aktivita - simulácia lovu s lukom pre početnú skupinu s trénermi buď v lese a na lúke (celoročne) alebo aj vo vnútornej hale (celoročne). Začína základným loveckým kurzom lukostreľby s trénerom/trénermi v trvaní cca 1 hod. a následne sa skupiny odoberú na pripravený 3D zvierací okruh, kde strieľajú zo stanovišťa vždy konkrétne 3D zviera dvoma šípmi, každé zviera má bodované zóny. Vystrelia všetci zo skupiny a zapíšu sa bodové hodnoty. Postupuje sa na ďalší zvierací terč (podobne ako je to pri golfe). Spolu ich je od 8 do 10 zvieracích terčov podľa počtu ľudí na akcii a časového trvania akcie. Túto aktivitu je možné realizovať aj súťažne, bodovať buď individuálne alebo v rámci tímov a urobiť si tak skvelý teambuilding či firemnú akciu. Túto aktivitu Vám vieme zabezpečiť KDEKOĽVEK na Slovensku či v Česku pre počet ľudí do 40/ poldeň, resp. 80 ľudí na celý deň. Aktivita je vhodná aj pre tých, ktorí s lukostreľbou nemajú žiadne skúsenosti, naši tréneri to vedia všetkých naučiť tak, aby mal takmer každý z toho veľký zážitok. Naši insštruktori sú dlhoroční skúsení súťažní lukostrelci, ktorí sú mnohí majstrami Slovenska v 3D lukostreľbe, preto Vám akciu budú zabezpečovať tí najlepší ! Väčšina z nich vie aj anglicky, urobili sme už množstvo akcií pre zahraničných klientov a dostávame vždy skvelé referencie . Cena je závislá od počtu ľudí, pohybuje sa od 25 do 55 Eur / osobu s DPH, čím viac ľudí, tým menšia cena na osobu. (minimálna cena akcie je 550 Eur) ( je možné 3D lukostreľbu realizovať aj v lukostreleckej aréne vo Viničnom). Priebeh akcie: absolvovanie 3D okruhu 8-10 zvierat a základného lukostreleckého výcviku s inštruktormi, celá akcia trvá cca do 3-4 hodín, podľa počtu ľudí. Objednáva sa na konkrétny termín a miesto. Kvôli cenníku pre firemné akcie, alebo hromadne organizované eventy kontaktujte: kontakt@havefun.sk, 0948 18 38 18. Viac informácií a fotiek je na našej stránke http://www.strelba.sk/3d-lukostrelba/

 

Dress code vonkajšieho areálu (apríl - október)

Všetci návštevníci lukostreleckého areálu počas vonkajšej sezóny sa nachádzajú v priestoroch golfového areálu Black river, v ktorom platí dress code (povolené oblečenie). Je povolené športové oblečenie nekrikľavých farieb alebo akékoľvek oblečenie na bežné nosenie  OKREM MODRÝCH JEANSOV !!! a oblečenia, ktoré je zjavne a výrazne obnosené (staré tepláky a pod). Rifle môžu byť inej farby ale vyhnite sa prosím klasickým modrým rifliam, tieto nie sú akceptované u golfistov a môže sa stať že Vás golfový na to upozorní, keď Vás uvidí. Ženám odporúčame, aby si nenosili v žiadnom prípade topánky s vysokým opätkom kvôli bezpečnosti. Oblečte sa pohodlne a príjemne, vhodne na šport  s dôrazom na rešpektovanie hore uvedených podmienok. 

Pohyb po golfovom areáli

Je prísne zakázané vstupovať na golfové trávniky. Na lukostreleckú strelnicu sa dostanete od vstupu po ceste zľava okolo kaštieľa smerom na dolné golfové ihrisko. V prípade, že k nám idete po prvýkrát, väčšinou Vás počká niektorý z našich inštruktorov, aby ste neminuli správnu cestu. Ak uvidíte hrať golfistov, či už odpaľovať loptičku alebo patovať na greene, je treba počkať vo vzdialenosti aspoň 25 metrov a prejsť až keď golfista úder dokončí. Takisto je vo Vašom záujme a bezpečnosti po celý čas chôdze na a zo strelnice, aby ste neobmedzili golfistov v ich hre a nevstupovali im do dráhy. V areáli je prísny zákaz vodenia zvierat a jazda na bicykli či aute. Počas presunu na a zo strelnice dbajte na to, aby ste nerobili hluk a nerušili tak hrajúcich golfistov. Prajeme Vám príjemný športový zážitok pri lukostreľbe, takmer všetci, ktorí nás navštívili boli nadšení z prostredia a spôsobu, akým ich naši inštruktori učia strieľať z luku.